Zespół Żłobków m.st. Warszawy
                        
Nasze żłobki
Zapisz dziecko
REKRUTACJA DO ŻŁOBKÓW
Napisz do nas
DZIENNY OPIEKUN
Zamówienia Publiczne
WYNIKI ANKIETY
PRACA
  

 
Międzynarodowa wizytacji gości z Portugalii i Finlandii w punkcie dziennego opiekuna przy ul. Bryły

W dniu 18.11.2016 w punkcie dziennego opiekuna przy ul. Bryły 3 odbyła się wizytacja przedstawicieli międzynarodowego projektu Quality Matters.

Projekt ten bada jakość opieki, wychowania i edukacji dzieci do lat trzech i realizowany jest w Holandii, Polsce, Portugalii i Finlandii.

Wizytacja w punkcie miała na celu przybliżenie zagranicznym uczestnikom zasad funkcjonowania i charakterystyki strukturalnej instytucjonalnych form opieki, wychowania i edukacji w Polsce.Dziennym opiekunem w punkcie jest Pani Anna Czubak, wieloletni pracownik posiadający duże doświadczenie i wiedzę merytoryczną w zakresie opieki nad dziećmi. Podczas snu maluchów, Pani Anna oprowadziła gości po punkcie odpowiadając na wszelkie zadane przez nich pytania.

Opiekunem gości była Pani Olga Wysłowska – doktorantka Uniwersytetu Warszawskiego, asystentka badawcza projektu CARE i koordynator projektu Quality Matters w Polsce.   


Jedną z uczestniczek spotkania była p. Dr Jenni Salminen z Finlandii (Uniwersytet w Jyvaskyla), której forma Dziennego opiekuna jest bliska, ponieważ mama też jest dziennym opiekunem.

W Finlandii opieka sprawowana jest w domu rodzica, pod opieką opiekuna jest czwórka dzieci i nie korzysta się z pomocy wolontariusza.


Pozostałymi uczestnikami spotkania były p. Carolina Guedes i p. Teresa Aguiar - psycholodzy edukacyjny  z Uniwersytetu w Porto.

Panie były bardzo zaciekawione tą formą opieki, ponieważ w Portugalii nie istnieje uregulowana prawnie formy sprawowania opieki nad dziećmi do trzeciego roku życia w sektorze publicznym, a jedynie w prywatnym.


Na zakończenie Pani Anna Czubak wręczyła gościom prezent w postaci wykonanych wspólnie z dziećmi prac plastycznych. Akcent ten bardzo zaskoczył i wzruszył gości.

Poniżej zamieszczamy krótką fotorelację z wizytacji.


  
  
  


Biuletyn Informacji Publicznej
Oferty, komunikaty
Oferty, komunikaty
Stop Krzywdzeniu Dzieci
ZAMÓWIENIA PUBLICZNE
więcej...

PoradnikPoradnik
Pomóż !
10 powodów, by nie bić dziecka
Uczę się życia od Ciebie
KONWENCJA O PRAWACH DZIECKA
Nigdy nie potrząsaj dzieckiem.
więcej...


strona główna | nasze żłobki | zapisz dziecko | nasze kadry | poradnik | kontakt | ustawy
© 2006-2018 Zespół Żłobków m.st. Warszawy.