Program szczepień przeciw grypie dla dzieci

Artykuł źródłowy znajduje się pod tym linkiem: http://www.um.warszawa.pl/dla-mieszkancow/zdrowie/programy-zdrowotne/program-szczepie-przeciw-grypie-dla-dzieci

 

Celem programu jest zapobieganie przypadkom zachorowań na grypę wśród dzieci.

Aby skorzystać z programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zachorowań na grypę dla dzieci dziecko musi spełniać następujące warunki:

1)            być mieszkańcem m.st. Warszawy,

2)            mieści się w przedziale wiekowym 6-60 miesiąc życia (wiek potwierdzony będzie na podstawie numeru PESEL).

W przypadku dzieci wcześniej nieszczepionych przeciw grypie konieczne jest podanie drugiej dawki szczepionki po ok. 4 tyg. od podania pierwszej dawki. W ramach programu finansowane są obie dawki.

Jeżeli Państwa dziecko korzysta z podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) w jednej z wymienionych przychodni, należy skontaktować się bezpośrednio z placówką i umówić się na wizytę kwalifikującą do szczepienia oraz wykonanie szczepienie.
W przypadku, jeśli Państwa dziecko nie należy do podstawowej opieki zdrowotnej na ww. liście, należy umówić się na wizytę u lekarza w swojej przychodni i pobrać zaświadczenie o braku przeciwwskazań do szczepienia. Dokument jest ważny 24 godziny od chwili wystawienia. Z tym zaświadczeniem należy się zgłosić do jednej z wybranych placówek z ww. listy.

Opiekun prawny zgłaszający się do szczepienia zobowiązany będzie do przedstawienia dokumentu tożsamości.
Dziecko przebywa w gabinecie zabiegowym z rodzicami/opiekunami przez cały czas przygotowania szczepionki i podczas podawania szczepionki. Rodzice/opiekunowie pozostają z dzieckiem na terenie placówki przez ok. 30 min po wykonaniu szczepienia, w celu obserwacji zachowania pod kątem wystąpienia odczynu poszczepiennego.

W przypadku korzystania z podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) w jednej z przychodni wymienionych na poniższej liście, należy skontaktować się bezpośrednio z placówką i umówić się na wizytę kwalifikującą do szczepienia oraz wykonanie szczepienie. W przypadku jeżeli przynależy się do innej przychodni, niż wskazane na ww. liście, należy umówić się na wizytę u lekarza w swojej przychodni i pobrać zaświadczenie o braku przeciwwskazań do szczepienia. Dokument jest ważny 24 godziny od chwili wystawienia. Z tym zaświadczeniem należy się zgłosić do wybranej placówki z ww. listy, która w ramach możliwości może wykonać szczepienie.

W chwili obecnej prosimy o wcześniejszy kontakt z przychodnią w celu potwierdzenia dostępności szczepionek.

Scroll to Top
Skip to content