Informacja o zamknięciu żłobków do 10 kwietnia 2020 r.

Drodzy Rodzice,

dbając o zdrowie Państwa jak również w trosce o bezpieczeństwo Państwa dzieci w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19 w wyniku ogłoszonego stanu epidemii w Polsce, informuję, że do 10 kwietnia b.r. zawieszone zostają zajęcia we wszystkich oferowanych przez miasto żłobkach i punktach dziennego opiekuna w Warszawie.

Dla wszystkich sytuacja jest nowa i niewyobrażalnie stresująca dlatego tak ważna jest współpraca, wyrozumiałość i cierpliwość. Proszę Państwa o pozostawanie w domach. Na stronie internetowej Zespołu zamieszczać będziemy ważne dla Państwa informacje, w tym informacje o spędzaniu czasu, zabawach z dziećmi w domu.

Przypominam również, że mają Państwo możliwość skorzystania z dodatkowego zasiłku opiekuńczego na czas opieki nad dzieckiem w związku z zamknięciem placówek świadczących usługi opieki nad dziećmi do lat 3 z powodu COVID-19. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje rodzicom lub opiekunom prawnym dzieci, którzy opiekują się dzieckiem poniżej 8. roku życia oraz są objęci ubezpieczeniem chorobowym (np. pracownikom, zleceniobiorcom, przedsiębiorcom). Wzór oświadczenia można pobrać na stronie internetowej ZUS www.zus.pl .

Główny Inspektorat Sanitarny na swojej stronie na bieżąco publikuje aktualne informacje o koronawirusie. Zachęcamy do śledzenia strony: https://gis.gov.pl

 

POBIERZ:

Scroll to Top
Skip to content