Koronawirus SARS-CoV-2 – Zamknięcie placówek

Drodzy Rodzice,

W trosce o bezpieczeństwo Państwa dzieci i w związku ze zwiększającym się zagrożeniem rozprzestrzeniania się w Polsce koronawirusa COVID-19, w wyniku ogłoszonej dziś decyzji Premiera RP, informujemy, że od dnia 12 marca 2020 r. do dnia 25 marca 2020 r. zawieszone zostają zajęcia we wszystkich oferowanych przez miasto żłobkach i punktach dziennego opiekuna w Warszawie.

By zabezpieczyć opiekę nad dziećmi tych rodziców, którzy nie mogą w dniach 12-13 marca 2020 r. samodzielnie jej zorganizować – w żłobkach i punktach dziennego opiekuna zostanie zorganizowany w miarę możliwości dyżur opiekuńczy. W pozostałych dniach placówka będzie zamknięta.

Uprzejmie informujemy, że mają Państwo możliwość skorzystania z dodatkowego zasiłku opiekuńczego na czas opieki nad dzieckiem w związku z zamknięciem placówek świadczących usługi nad dziećmi do lat 3 z powodu COVID-19. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje rodzicom lub opiekunom prawnym dzieci, którzy opiekują się dzieckiem poniżej 8. roku życia oraz są objęci ubezpieczeniem chorobowym (np. pracownikom, zleceniobiorcom, przedsiębiorcom). Wzór oświadczenia można pobrać na stronie internetowej ZUS www.zus.pl .

Główny Inspektorat Sanitarny na swojej stronie na bieżąco publikuje aktualne informacje o koronawirusie. Zachęcamy do śledzenia strony: https://gis.gov.pl

POBIERZ:

Scroll to Top
Skip to content