Oferty pracy

Opiekunka dziecięca w żłobku

Zespół Żłobków m.st. Warszawy poszukuje kandydatek/kandydatów na stanowisko opiekuna w żłobkach zlokalizowanych na terenie m.st. Warszawy.

Wymagania kwalifikacyjne

O stanowisko opiekuna w żłobku zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 – ubiegać się może osoba:

  1. posiadająca potwierdzone stosownym dokumentem kwalifikacje:
    • pielęgniarki,
    • położnej,
    • opiekunki dziecięcej,
    • nauczyciela wychowania przedszkolnego,
    • nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej
    • pedagoga opiekuńczo-wychowawczego,
    • pedagoga społeczno-wychowawczego,
    • pedagoga wczesnej edukacji,
    • terapeuty pedagogicznego
      lub
  2. ukończyła studia wyższe lub studia podyplomowe na kierunku lub specjalności:
    • wczesne wspomaganie rozwoju,
    • wspomaganie rozwoju dzieci w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej w żłobkach i przedszkolach,
    • edukacja prorozwojowa,
    • pedagogika małego dziecka,
    • psychologia dziecięca,
    • psychologia wspierania rozwoju i kształcenia,
    • psychologia wychowawcza.
      lub
  3. odbyła nie wcześniej niż 2 lata przed podjęciem zatrudnienia jako opiekun szkolenie z udzielania dziecku pierwszej pomocy oraz posiada co najmniej wykształcenie:
    • wyższe na dowolnym kierunku, którego program obejmuje zagadnienia związane z opieką nad małym dzieckiem lub jego rozwojem, i odbyła 80-godzinne szkolenie w celu uaktualnienia i uzupełnienia wiedzy oraz umiejętności lub
    • średnie lub średnie branżowe oraz:
      • co najmniej roczne doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku do lat 3 lub
      • przed zatrudnieniem jako opiekun w żłobku lub w klubie dziecięcym odbyła 280-godzinne szkolenie, z czego co najmniej 80 godzin w formie zajęć praktycznych, polegających na sprawowaniu opieki nad dzieckiem pod kierunkiem opiekuna, o którym mowa w ust. 1.

Od kandydatki na stanowisko opiekunki dziecięcej wymaga się ponadto:

  1. pełnoletności;
  2. pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystania z pełni praw publicznych;
  3. aktualnych badań sanitarno-epidemiologicznych;
  4. niekaralności za przestępstwa umyślne;
  5. niekaralności za przestępstwa na tle seksualnym;
  6. ukończenia szkolenia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dziecku.

Zakres obowiązków:

  1. Wizualna ocena stanu zdrowia i stosowne postępowanie przy codziennym przyjmowaniu dzieci do żłobka.
  2. Zagwarantowanie dziecku właściwej opieki pielęgnacyjnej oraz edukacyjnej, przez prowadzenie zajęć zabawowych z elementami edukacji, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb dziecka.
  3. Prowadzenie zajęć opiekuńczo-wychowawczych i edukacyjnych, uwzględniających rozwój psychomotoryczny dziecka, właściwych do wieku dziecka.
  4. Wyrabianie u dzieci umiejętności życia w grupie, kształtowanie postaw społecznych i usamodzielnianie dzieci, zgodnie z ich wiekiem i poziomem rozwoju.
  5. Tworzenie i realizacja programów dydaktyczno-wychowawczych w oparciu o nowoczesne metody pracy z dzieckiem, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb rozwojowych dziecka i poszanowania Jego praw i godności.
  6. Tworzenie i realizacja programu adaptacji.
  7. Ubieranie, rozbieranie, wysadzanie, mycie dzieci i wychodzenie z Nimi na spacery.
  8. Utrzymywanie w należytej czystości zabawek i innych pomocy oraz eliminowanie zabawek niebezpiecznych lub uszkodzonych.
  9. Przygotowywanie dzieci do uczestnictwa w imprezach okolicznościowych.
  10. Organizowanie wypoczynku dzieci na świeżym powietrzu: werandowanie, spacer, zabawy w ogrodzie.
  11. Zaspakajanie potrzeb dzieci, a w szczególności potrzeby bezpieczeństwa, akceptacji i aprobaty, aktywności poznawczej oraz potrzeby kontaktu społecznego.
  12. Wykonywanie codziennych zabiegów pielęgnacyjnych, zaspakajanie potrzeb fizjologicznych, usamodzielnianie dzieci.
  13. Karmienie dzieci oraz uczenie samodzielności w trakcie spożywania posiłków.
  14. Podczas leżakowania dzieci: zapewnienie pieczy nad wypoczywającymi dziećmi, przygotowywanie się do zajęć, zapewnienie pomocy dydaktycznych, dekorowanie pomieszczeń żłobka.
  15. Zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków przebywania dzieci w żłobku poprzez pielęgnację dziecka i utrzymywanie Jego otoczenia w czystości w szczególności poprzez:
  1. Zachowanie czystości w obrębie grupy;
  2. odkurzanie (w obrębie grupy);
  3. mycie powierzchni płaskich np. podłoga w toalecie dziecięcej, wycieranie parapetów w sali i mebli z kurzu, oraz wycieranie szyb w obrębie grupy;
  4. codzienne słanie łóżek, zmiana zabrudzonej pościeli, przypominanie rodzicom o jej wymianie;
  5. wietrzenie sal;
  6. segregowanie odpadów.
  7. Rozkładanie i składanie leżaków przeznaczonych na odpoczynek dzieci.
  8. Zmywanie zastawy oraz pojemników żywnościowych po posiłkach dzieci.
  1. Udzielanie pierwszej pomocy przed lekarskiej w nagłych wypadkach.
  2. Współudział w realizacji programu promującego zdrowie i prawidłowe odżywianie.
  3. Ścisła współpraca z innymi opiekunami i psychologiem świadczącymi dzieciom pomoc psychologiczną i pedagogiczną oraz opiekę zdrowotną.
  4. Współpraca z rodzicami lub opiekunami prawnymi dzieci w realizacji działalności opiekuńczej, wychowawczej i edukacyjnej.

Warunki zatrudnienia i wynagrodzenia

Oferujemy pracę w jednostce organizacyjnej miasta stołecznego Warszawy (sektor publiczny) na atrakcyjnych warunkach:

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę – pierwsza umowa na czas określony 1 roku,
  • wolne weekendy i święta – praca tylko w dni powszednie,
  • wynagrodzenie płatne terminowo do końca miesiąca,
  • możliwość awansu i rozwoju zgodnie z przyjętą ścieżką awansu zawodowego,
  • rozbudowany pakiet socjalnych w ramach Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych (dopłata do wypoczynku, karty sportowe, zapomogi, nisko oprocentowane pożyczki),
  • Możliwość przystąpienia na preferencyjnych warunkach do ubezpieczenia na życie oraz ubezpieczenia,
  • dodatkowe wynagrodzenie roczne tzw. 13-tka,
  • nagroda jubileuszowa po osiągnięciu 20 lat stażu pracy.

Oferujemy konkurencyjne względem sektora prywatnego wynagrodzenie, w skład którego wchodzi:

  • płaca zasadnicza brutto miesięcznie dla nowego pracownika od 4 495 zł do 4 595 zł. (w zależności od wykształcenia i kwalifikacji),
  • wynagrodzenie zasadnicze starszego opiekuna wynosi 5 195 zł, max. 5 555 zł.
  • dodatek za wieloletnią pracę (przysługuje po 5 latach pracy i wynosi 5% i wzrasta o 1% aż do osiągnięcia 20%),
  • dodatek motywacyjny (do 60% wynagrodzenia zasadniczego w zależności od obciążenia pracą oraz jej jakości w danym miesiącu, ocenianej przez kierownika żłobka).

Osoba do kontaktu: Pani Renata Stankiewicz nr tel. 0-22 277-52-64