Aktualności - Żłobek 56 | Żłobek nr 56

Sezon na truskawki

Sezon na truskawki – jak podawać je dzieciom

Truskawki pięknie wyglądają, pachną słońcem, przypominają o zbliżającym się lecie. Niech dziecko zajada się nimi jak najczęściej, bo truskawki to prawdziwy skarb!

Poleca się te owoce dzieciom – szczególnie niejadkom – gdyż poprawiają apetyt.

Truskawka ma mnóstwo zalet

Największym skarbem truskawek jest witamina C, tak potrzebna maluchom po sezonie infekcji. Jest jej tu więcej niż w cytrynach i grejpfrutach! W truskawkach znajduje się też sporo składników mineralnych, takich jak żelazo, wapń, fosfor i mangan. Działają wzmacniająco i krwiotwórczo. Sok z truskawek ma właściwości bakteriobójcze – może nie tak silne jak ten z chrzanu, czosnku czy cebuli, jednak bez wątpienia dziecko wypije go znacznie więcej, więc efekt może być porównywalny.

Ich kolejnym atutem jest to, że poprawiają apetyt, a jednocześnie są nisko kaloryczne (100 g to tylko 35 kcal). Warto więc podawać je zarówno niejadkom jak i maluchom, które ważą trochę za dużo. Truskawki mają też sporo błonnika, który poprawia pracę przewodu pokarmowego, przeciwdziała zaparciom.  Jedzenie truskawek poleca się osobom mającym nadciśnienie, choroby nerek. Podając te owoce dziecku chronisz je przed tymi chorobami w przyszłości.

SMACZNEGO!!!

Przewiń do góry
Przejdź do treści