Aktualności | Żłobek nr 57

I miejsce dla żłobka nr 57 w konkursie “Żłobek z klimatem”

Jest nam bardzo miło podzielić się z Państwem radością z powodu wygrania konkursu “Żłobek z klimatem” organizowanego przez stowarzyszenie “Ta Szansa”, Miasto Stołeczne Warszawa oraz wolontariuszy firmy Siemens Sp. z o.o.

Spośród 51 żłobków biorących udział w konkursie Kapituła Konkursowa wybrała pracę naszego żłobka jako najlepszą w konkursie “Żłobek z Klimatem”. Bardzo się cieszymy, iż nasz trud w codziennym dbaniu o ekologię, klimat i segregację śmieci został doceniony 🙂

W naszym żłobku wspólnie dbamy o klimat poprzez sadzenie kwiatów, krzewów i drzewek, segregujemy śmieci, a pracownicy i rodzice z dziećmi przyjeżdżają do żłobka na rowerach i hulajnogach. Wiemy jakie to ważne!

Opiekunki edukują dzieci poprzez zajęcia w formie pogadanek, bajek, zabaw ekologicznych (np. segregacja śmieci, organizacja “Dnia Ziemi”), a także przygotowują teatrzyki poruszające ważne tematy dbania o przyrodę i klimat.

Wykorzystujemy surowce wtórne. Plastik, papier, szkło wykorzystujemy jako materiał do pomocy dydaktycznych. Z butelek robimy grzechotki do zabaw rytmicznych, słoiczki wykorzystujemy np. do wysiania rzeżuchy, a kartony i folie używane są do zabaw sensorycznych.

Samodzielnie przygotowujemy posiłki, w tym bardzo często makarony, pierogi, bułeczki, chleby, kluseczki, itp., a wodę zamawiamy w dużych 19 litrowych butlach.

Dzięki temu kupujemy i zużywamy mniej plastikowych opakowań.

Przejdź do treści