Galeria | Żłobek nr 14

Dużo się dzieje w grupie „Jeżyków”

Prace dzieci z okazji dnia Babci i Dziadka

Biały zimowy dzień z bałwankiem

Dzieci podczas zabawy turlały śniegowe kule po szeleszczącym śniegowym dywanie. Następnie tańczyły przy piosence „Mały bałwanek” wykonując figury wynikające z treści piosenki. Ten miło spędzony czas upłynął na tańcach, rzucaniu śniegowych kul i lepieniu bałwanka z masy w kolorze białym.

Lepimy bałwanka na tarasie 🙂

W zimowe dni trudno nie pamiętać o pingwinkach

Dzieci wyklejały pingwiny wykorzystując piankę gładką, piankę welurową i marszczony brystol. Po wykonaniu pracy plastycznej dzieci brały udział w zabawie ruchowo – muzycznej „Pingwinek”.

O jak przyjemnie i jak wesoło w pingwinka bawić się, się, się.

Raz nóżka lewa, raz nóżka prawa.

Do przodu do tyłu i raz, dwa, trzy”

Sporty zimowe

Dzieci zaprojektowały zimowy plac zabaw oraz  dowiedziały się jak nazywają się sprzęty sportowe. Z radością zareagowały na saneczki, bo to one są pierwszym sprzętem zimowych zabaw, które poznały.

Dzieci pojedynczo wybierały ilustracje i umieszczały je na białym brystolu, ćwicząc spostrzegawczość i wyobraźnię. Do zimowych zabaw należy również lepienie bałwanka. Z waty, mydła i odrobiny wody dzieci zrobiły śnieżną pianę i włożyły je do woreczków strunowym, na których był namalowany bałwanek. Ugniatanie śnieżnej masy wspaniale ćwiczyło paluszki i rączki.

Przejdź do treści