Galeria | Żłobek nr 14

Grudzień w Wesołych Skrzatach

Święta tuż, tuż… czas, więc na pieczenie pierników.

Dzisiaj w naszym żłobku unosił się zapach korzennych przypraw.

3 grudnia dla dzieci z grupy „Wesołe Skrzaty” był bardzo pracowity, bowiem tego dnia piekły one pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe dzieci z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań kuchareczek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku.

Odwiedziny angielskiej Królowej

9 grudnia obfitował w moc wrażeń 🙂

Odwiedziła nas angielska Królowa przywożąc ze sobą produkty spożywcze potrzebne do przygotowania angielskiego śniadania. Dzieci zapoznały się jak brzmią nazwy produktów śniadaniowych w języku angielskim.

Na talerze przyklejaliśmy:

  • pomidory (tomatoes)
  • ser (chees)
  • jaja (eggs)
  • mleko (milk)

Nasze śniadanko popijaliśmy pyszną angielską herbatka z porcelanowej filiżanki.

Była pyszna zabawa 🙂

Dziękujemy Pani Oldze za ponad 10 lat wspólnej pracy w naszym żłobku oraz życzymy samych sukcesów w nowej pracy 🙂

ODWIEDZINY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Naszą grupę odwiedził wyjątkowy gość – święty Mikołaj. Na spotkanie z nim przygotowaliśmy się już wcześniej, dzieci uczyły się piosenek o świętym Mikołaju. Nasz wyjątkowy gość zaprosił każde dziecko do siebie i rozdał prezenty. Dzieci bardzo ucieszyły się z podarunków. Oprócz wspaniałych prezentów święty Mikołaj przyniósł dużo radości i uśmiechu, spotkanie z nim minęło w bardzo miłej atmosferze.

Przejdź do treści