Aktualnosci | Żłobek nr 14

Kącik Psychologa w Żłobku nr 14 + plany zajęć rocznych

 

Szanowni Rodzice, Opiekunowie!

 

W procesie wychowywania mogą pojawiać się trudności w różnych obszarach funkcjonowania dziecka. Jeżeli zastanawiacie się Państwo nad trafnością stosowanych metod wychowawczych lub pojawiają się wątpliwości związane z rozwojem dziecka to serdecznie zapraszam do kontaktu.

Kiedy warto udać się do psychologa? 

 • Gdy funkcjonowanie dziecka znacznie odbiega od normy rozwojowej np. na tle grupy rówieśniczej
 • Rodzina i dziecko doświadczają trudnej sytuacji życiowej
 • Dziecko wykazuje niepokojące objawy np. moczenie nocne,  trudności w zasypianiu, częste wybudzanie się w nocy, zaburzenia odżywiania (dziecko przestało jeść lub ma wilczy apetyt), wzmożona płaczliwość, nieadekwatne reagowanie do sytuacji
 • W zabawach powtarza sceny przemocy seksualnej
 • Sprawia trudności wychowawcze

 

W Żłobku nr 14 dyżuruję od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00- 16:00

w miesiące parzyste. 

Na spotkanie ze mną można się umówić poprzez kontakt z Kierownikiem placówki, pielęgniarką lub mailowo zlobek14@zlobki.waw.pl

Współpraca z Fundacjami

 

Nasz Żłobek współpracuje z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę

Fundacja oferuje pomoc:

 • Rodzicom oczekujących narodzin dziecka, którzy mają pytania i wątpliwości związane z pojawieniem się dziecka w ich życiu
 • Rodzicom przeżywających trudne chwile po narodzinach dziecka
 • Rodzicom dzieci do 6. r.ż, którzy doświadczają trudności wychowawczych.Fundacja oferuje również wsparcie wolontariusza dla rodziców dzieci do 6. roku życia, którzy przeżywają trudności w organizacji życia codziennego lub opiece nad dzieckiem. Fundacja zapewnia przynajmniej raz w tygodniu kontakt online lub telefoniczny z przeszkolonym wolontariuszem, który sam jest rodzicem. Wolontariusz wysłucha, wesprze emocjonalnie, podzieli się swoimi doświadczeniami rodzicielskimi

 

W ramach pomocy organizowane są:

 

 • Spotkania z psychologiem indywidualne lub w parze
 • Terapia, psychoterapia indywidualna, grupowa

Jak uzyskać pomoc?

 

Zadzwoń pod numer 22 616 16 69 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00 w celu przeprowadzenia krótkiej rozmowy, podczas której Fundacja przyjmie zgłoszenie.

W ciągu dwóch tygodni od zgłoszenia Fundacja skontaktuje się proponując termin spotkania z psychologiem lub terapeutą.

Może się zdarzyć, że podczas pierwszej rozmowy telefonicznej, otrzymasz informacje o innych miejscach – organizacjach lub instytucjach udzielających pomocy w sytuacji, gdy nie ma możliwości zapewnienia tej pomocy w Centrum Dziecka i Rodziny.

W razie potrzeby i po ustaleniu z psychologiem istnieje również możliwość konsultacji z prawnikiem i lekarzem psychiatrą.

 

Aktualnie prowadzone warsztaty dla rodziców

 

Warsztaty są bezpłatne, odbywają się na platformie Zoom.

 

 1. Oswoić depresję warsztaty dla mam ze zdiagnozowaną depresją, innymi zaburzeniami depresyjnymi lub zauważyły u siebie: obniżony nastrój, płaczliwość, smutek, brak wiary w siebie, trudności ze snem, zaburzenia odżywiania, trudności w radzeniu sobie z emocjami.
  https://rodzice.fdds.pl/spotkanie/oswoic-depresje/
 2. Potrafię się zatrzymać!warsztaty dla rodziców dzieci w wieku 1-6 lat. Tematami poruszanymi podczas warsztatów są m.in.: konsekwencje klapsów, nieskuteczne metody wychowawcze, trudne emocje, rozwój dziecka.

https://rodzice.fdds.pl/spotkanie/potrafie-sie-zatrzymac/

 1. Tylko dla Ojców! webinar dla ojców dzieci do 6 r.ż. dotyczący roli ojca w rozwoju dziecka, różnic roli matki i ojca oraz zmian roli ojca na przestrzeni pierwszych sześciu lat życia dziecka.
  https://rodzice.fdds.pl/spotkanie/byc-ojcem-a-nie-druga-matka/
 2. Być ojcem, być w związku i pozostać sobą! warsztat dla ojców dzieci do 6 r.ż. dotyczący rozwoju dziecka, zachodzących zmian w rodzinie związanych z pojawieniem się w niej dziecka, przyjemności i wyzwań związanych z ojcostwem, sytuacji trudnych w byciu tatą, potrzeb ojca i dziecka.
  https://rodzice.fdds.pl/spotkanie/byc-ojcem-byc-w-zwiazku-i-pozostac-soba/

 

 

 

 

 

Zapraszamy do udziału w warsztatach!

Załączniki

Przejdź do treści