Jadłospis - Żłobek 50 | Żłobek nr 50

Jadłospis 28-31.12.2020r.

DATA ŚNIADANIE OBIAD ZUPA PODWIECZOREK
28.12.2020 Kakao na mleku d/na mleku roślinnym. Pasta z ciecierzycy z pomidorami suszonymi. Pieczywo mieszane z masłem d/flora.

II śniadanie jabłka banany

Gulasz mięsny w sosie chrzanowym. Kalafior z wody. Surówka z papryki kolorowej kukurydzy z sosem bazyliowym. Ziemniaki puree posypane koperkiem. Kompot owocowy. Zupa jarzynowa z kalafiorem ryżem jaśminowym , koperkiem. Koktajl mleczny na bazie jogurtu z melonem  d/na pój roślinny herbatniki mix.
ALERGENY GLUTEN LAKTOZA   SELER LAKTOZA GLUTEN
29.12.2020 Płatki owsiane pełnoziarniste na mleku d/na mleku roślinnym/mieszanki mleczne. Ser żółty mierzwiony z pomidorkiem chewry d/wędlina/dżem. Pieczywo mieszane z masłem d/flora.

Herbata owocowa. II śniadanie kiwi banany.

Kotlety z łososia z dodatkiem koperku. Buraki puree. Mizeria ogórka świeżego z jogurtem d/tłuszczem roślinnym. Ziemniaki posypane koperkiem. Kompot owocowy. Zupa z kalarepą makaronem bez  jaja koperkiem. Budyń waniliowy na mleku modyfikowanym d/nektar owocowy przecier owocowy, wafle, chrupki kukurydziane.
ALERGENY GLUTEN LAKTOZA GLUTEN JAJA LAKTOZA SELER LAKTOZA GLUTEN
30.12.2020 Komosa ryzowa na mleku d/na mleku roślinnym/mieszanki mleczne. Wędlina drobiowa z ogórkiem świeżym. Pieczywo mieszane z masłem d/flora. Herbata rumiankowa. II śniadanie jabłka kiwi. Sznycelki drobiowe w sosie musztardowym. Brokuł z wody. Surówka z pomidorami malinowego dymka z sosem bazyliowym. Kasza jaglana. Kompot owocowy. Zupa z burakiem kasza manną d/kasza jaglana koperkiem. Biszkopt domowy , napój roślinny.
ALERGENY GLUTEN LAKTOZA   SELER GLUTEN GLUTEN JAJA
31.12.2020 Lane kluski na mleku d/na mleku roślinnym/mieszanki mleczne. Twarożek biały z miodem d/wędlina /dżem. Pieczywo mieszane z maślę d/flora. Herbata owocowa. II śniadanie jabłka kiwi. Kotlety mielone. Fasolka żółta z wody. Surówka z ogórka kwaszonego dymki jabłka z tłuszczem roślinnym. Ryz jaśminowy. Kompot owocowy.

 

Zupa warzywna z kasza koperkiem. Kisiel z kaki biszkopty herbatniki.
ALERGENY GLUTEN JAJA LAKTOZA GLUTEN JAJA SELER GLUTEN

W TRAKCIE DEKADY W JADOSPISIE MOGĄ BYĆ NANOSZONE ZMIANAY. Dzieci z dietami eliminacyjnymi otrzymują  posiłki wg zaleceń lekarza, na podstawie zaświadczenia lekarskiego. Wszystkie dzieci otrzymują na żądanie wodę do picia w nieograniczonych ilościach. Informacje o składnikach alergennych użytych do przygotowania posiłków zgodnie z jadłospisem opracowano zgodnie z Rozporządzeniem  Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1169/2011 dnia 25 października 2011 r. w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności (…)

Scroll to Top
Skip to content