Aktualności - Żłobek 54 | Żłobek nr 54

Plan pracy w grupie ,,Biedroneczek”-Listopad

Plan pracy w grupie ,,Biedroneczek”-Listopad

W listopadzie dzieci w grupie ,,Biedroneczek” utrwalać będą zasady higienicznego trybu życia.Naucza się rozpoznawać części ciała człowieka,oraz przypomną sobie codzienne czynności higieniczne jak:mycie rąk,mycie zębów, kąpiel.Dzieci wykonają pracę plastyczną  przedstawiającą postać człowieka i drugą pracę przedstawiającą las dziecięcych rączek spieszących do bieżącej wody i mydełka.Do wykonania użyjemy kolorowych zakrętek od butelek,farb do malowania rączek i krepiny.

W listopadzie nie zabraknie też ćwiczeń gimnastycznych,ponieważ ,,w zdrowym ciele ,zdrowy duch”.W sali dzieci wraz z opiekunkami wykonywać będą ćwiczenia gimnastyczne: skoki,rzut do celu,utrzymanie równowagi.Na placu zabaw będziemy bawić się w berka,chowanego-popularne zabawy ruchowe.

Nie możemy zapomnieć o zdrowej żywności dla zdrowych brzuszków.Dzieci naucza się odróżniać zdrową żywność od tej niezdrowej.Wykonają wspólna pracę plastyczną przedstawiającą kosz ze zdrowymi warzywami i kosz z niezdrowymi słodyczami.Panie opiekunki przygotują dzieciom teatrzyk pt,,Na straganie ” Jana Brzechwy.

Cele:

-umiejętność nazywania części ciała

-utrwalenie zasad higieny

-utrzymanie właściwej postawy

-rozróżnianie zdrowej i niezdrowej żywności.

Metody:

-prace plastyczne

-ekspresja ruchowa

-teatrzyk

Z okazji dnia 11 listopada ,,Święta Niepodległości” będziemy odbijać na kartonie nasze rączki pomalowane na biało i czerwono.

-teatrzyk

Scroll to Top
Skip to content