Jadłospis | Żłobek nr 20

Jadłospis Żłobek nr 20

DATA ŚNIADANIE OBIAD ZUPA PODWIECZOREK
04.01.2021 Kakao na mleku d/na mleku roślinnym. Pasta jajeczna z wędlina i pomidorami suszonymi. Pieczywo mieszane lub wafle ryżowe z masłem d/flora.

II śniadanie jabłka kiwi.

Gulasz z indyka z dodatkiem kurczaka w sosie pomidorowym. Fasolka żółta gotowana. Surówka z ogórka kwaszonego jabłka z tłuszczem roślinnym. Kasza gryczana biała. Kompot z czereśni. Zupa z czerwona soczewica , groszkiem ptysiowym d/kasza gryczana biała , koperkiem. Napój na mleku modyfikowanym  z figami daktylami d/napój roślinny wafle chrupki kukurydziane d/przecier owocowy.
ALERGENY GLUTEN LAKTOZA JAJA   SELER GLUTEN LAKTOZA GLUTEN.
05.01.2021 Płatki kukurydziane na mleku d/na mleku roślinnym/mieszanki mleczne. Wiórki z sera żółtego ze szczypiorkiem rzodkiewką d/dżem.

Pieczywo mieszane z masłem d/flora. napój  miętowy.

II śniadanie jabłka melon.

Kotlety mielone. Pure z cukinii. Surówka z papryki kolorowej dymki z sosem bazyliowym. Ryz czerwony. Kompot truskawkowy. Zupa kalafiorowa z makaronem ryżowym koperkiem. Pudding kokosowy  z kaszy manny z malinami jagodami d/przecier owocowy.
ALERGENY GLUTEN LAKTOZA GLUTEN JAJA SELER GLUTEN GLUTEN
07.01.2021 Ryz na mleku d/na mleku roślinnym/mieszanki mleczne. Ser biały z miodem d/kanapka z dżemem. Pieczywo mieszane z masłem d/flora. Herbata owocowa.

II śniadanie jabłka kiwi

Pulpety w sosie chrzanowym. Bukiet warzyw. Surówka z ogórka świeżego dymki z jogurtem d/ tłuszczem roślinnym. Ziemniaki z wody posypane koperkiem. Kompot owocowy. Zupa z brokułami kasza kuskus, koperkiem. Koktajl mleczny na bazie jogurtu greckiego z ananasami d/napój roślinny.

Biszkopt , chrupki kukurydziane.

ALERGENY GLUTEN LAKTOZA GLUTEN JAJA LAKTOZA SELER GLUTEN LAKTOZA GLUTEN
08.01.2021 Kasza manna na mleku d/na mleku roślinnym/mieszanki mleczne. Jajecznica ze szczypiorem d/pasta z cieciorki . Pieczywo mieszane z masłem d/flora. Herbata owocowa.

II śniadanie jabłka kiwi

Łazanki z kapusta kwaszona. Surówka z pomidora malinowego dymki pestek dyni z sosem bazyliowym. Kompot owocowy. Zupa marchwiowa z batatem

Mlekiem kokosowym kolendrą.

Kisiel owocowy herbatniki mix.
ALERGENY JAJA LAKTOZA GLUTEN GLUTEN JAJA SELER GLUTEN

W TRAKCIE DEKADY W JADŁOSPISIE MOGĄ BYĆ NANOSZONE ZMIANY. Dzieci z dietami eliminacyjnymi otrzymują  posiłki wg zaleceń lekarza, na podstawie zaświadczenia lekarskiego. Wszystkie dzieci otrzymują na żądanie wodę do picia w nieograniczonych ilościach. Informacje o składnikach alergennych użytych do przygotowania posiłków zgodnie z jadłospisem opracowano zgodnie z Rozporządzeniem  Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1169/2011 dnia 25 października 2011 r. w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności (…)

 

Przejdź do treści