Aktualności | Żłobek nr 42

Kącik Psychologa

 

Szanowni Rodzice, Opiekunowie!
W procesie wychowywania mogą pojawiać się trudności w różnych obszarach funkcjonowania dziecka. Jeżeli zastanawiacie się Państwo nad trafnością stosowanych metod wychowawczych lub pojawiają się wątpliwości związane z rozwojem dziecka to serdecznie zapraszam do kontaktu.

Kiedy warto udać się do psychologa? 

  • Gdy funkcjonowanie dziecka znacznie odbiega od normy rozwojowej np. na tle grupy rówieśniczej
  • Rodzina i dziecko doświadczają trudnej sytuacji życiowej
  • Dziecko wykazuje niepokojące objawy np. moczenie nocne,  trudności w zasypianiu, częste wybudzanie się w nocy, zaburzenia odżywiania (dziecko przestało jeść lub ma wilczy apetyt), wzmożona płaczliwość, nieadekwatne reagowanie do sytuacji
  • W zabawach powtarza sceny przemocy seksualnej
  • Sprawia trudności wychowawcze

 

W Żłobku dyżuruję od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00- 16:00 w miesiące nieparzyste. 
Na spotkanie ze mną można się umówić poprzez kontakt z Kierownikiem placówki lub mailowo zlobek42@zlobki.waw.pl

Współpraca z Fundacjami

 

Nasz Żłobek współpracuje m.in. z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę
Fundacja oferuje pomoc:

  • Rodzicom oczekujących narodzin dziecka, którzy mają pytania i wątpliwości związane z pojawieniem się dziecka w ich życiu
  • Rodzicom przeżywających trudne chwile po narodzinach dziecka
  • Rodzicom dzieci do 6. r.ż, którzy doświadczają trudności wychowawczychFundacja oferuje również wsparcie wolontariusza dla rodziców dzieci do 6. roku życia, którzy przeżywają trudności w organizacji życia codziennego lub opiece nad dzieckiem. Fundacja zapewnia przynajmniej raz w tygodniu kontakt online lub telefoniczny z przeszkolonym wolontariuszem, który sam jest rodzicem. Wolontariusz wysłucha, wesprze emocjonalnie, podzieli się swoimi doświadczeniami rodzicielskimi

W ramach pomocy organizowane są:

  • Spotkania z psychologiem indywidualne lub w parze
  • Terapia, psychoterapia indywidualna, grupowa

Jak uzyskać pomoc?

Zadzwoń pod numer 22 616 16 69 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00 w celu przeprowadzenia krótkiej rozmowy, podczas której Fundacja przyjmie zgłoszenie.
W ciągu dwóch tygodni od zgłoszenia Fundacja skontaktuje się proponując termin spotkania z psychologiem lub terapeutą.
Może się zdarzyć, że podczas pierwszej rozmowy telefonicznej, otrzymasz informacje o innych miejscach – organizacjach lub instytucjach udzielających pomocy w sytuacji, gdy nie ma możliwości zapewnienia tej pomocy w Centrum Dziecka i Rodziny.
W razie potrzeby i po ustaleniu z psychologiem istnieje również możliwość konsultacji z prawnikiem i lekarzem psychiatrą.

Aktualnie prowadzone warsztaty dla rodziców

1. Oswoić depresję warsztaty dla mam ze zdiagnozowaną depresją, innymi zaburzeniami depresyjnymi lub zauważyły u siebie: obniżony nastrój, płaczliwość, smutek, brak wiary w siebie, trudności ze snem, zaburzenia odżywiania, trudności w radzeniu sobie z emocjami.
https://rodzice.fdds.pl/spotkanie/oswoic-depresje/

2. Potrafię się zatrzymać! warsztaty dla rodziców dzieci w wieku 1-6 lat. Tematami poruszanymi podczas warsztatów są m.in.: konsekwencje klapsów, nieskuteczne metody wychowawcze, trudne emocje, rozwój dziecka.
https://rodzice.fdds.pl/spotkanie/potrafie-sie-zatrzymac/

Zapraszamy do udziału w warsztatach!

Przejdź do treści