Jadłospis - Żłobek 70 | Żłobek nr 70

Jadłospis 19.09-23.09.2022

PONIEDZIAŁEK 19.09.2022 Potrawa zawiera alergeny

Śniadanie: Kasza krakowska na mleku. Pieczywo z masłem, ser mozzarella, pomidor, papryka (D: wędlina drobiowa) (gluten, mleko,) Herbatka rumiankowa
II śniadanie: Jabłka, brzoskwinie, woda.

Obiad: Ziemniaki, mintaj pieczony w sosie pomidorowym, kalafior gotowany, surówka z kapusty białej, marchewki, jabłka i ogórka z oliwką (gluten, jajo) Kompot truskawkowy.

Podwieczorek: Zupa zacierkowa z natką. Koktajl czereśniowo-morelowy na kefirze + wafle tortowe, woda (mleko, gluten, seler, jaja) (D: koktajl na mleku jaglanym)

 

WTOREK 20.09.2022 Potrawa zawiera alergeny

Śniadanie: Płatki gryczane na mleku. Pieczywo mieszana z masłem, jajecznica na parze, rzodkiewki (gluten, mleko, jaja), Herbata miętowa z limonką.
II śniadanie: Banany, jabłka, woda.

Obiad: Ziemniaki, kotlecik mielony wieprzowy, buraczki zasmażane, surówka z jabłka i kalarepki z jogurtem (D: z oliwką) gluten, jaja, Kompot gruszkowo-jabłkowy

Podwieczorek: Zupa pomidorowa z makaronem z mlekiem kokosowym. Kokosanki+ mleko truskawkowe, (mleko, gluten, seler)

 

ŚRODA 21.09.2022 Potrawa zawiera alergeny

Śniadanie: Kluski lane na mleku z dodatkiem mąki kukurydzianej. Pieczywo mieszane z masłem, wędlina drobiowa, ogórek zielony, (mleko, jajo, gluten) Herbatka malinowa
II śniadanie: Nektarynki, jabłka, woda.

Obiad: Kasza jaglana, pieczeń z indyka, groszek na parze , surówka pomidora z oliwką (gluten seler, mleko, jaja) Kompot wiśniowo-śliwkowy.

Podwieczorek: Zupa z fasolką szparagową z ziemniakami. Kisiel czereśniowy z ciasteczkami mini zoo, woda (gluten, mleko, jaja, seler )

 

CZWARTEK 22.09.2022 Potrawa zawiera alergeny

Śniadanie: Płatki jaglane na mleku, Pieczywo mieszane z masłem, pasztet wielowarzywny z jarmużem, kalarepa (gluten, mleko) Herbatka z owoców leśnych.
II śniadanie: Gruszki, jabłka

Obiad: Makaron, gulasz z kurczaka, Mini marchewki , surówka z ogórka kiszonego (gluten, mleko, seler, jajo). Kompot wieloowocowy.

Podwieczorek: Zupa zarzutka z ziemniakami. Tapioka z musem z mango (D: mus owocowy) (gluten, seler, mleko)

 

PIĄTEK 23.09.2022 Potrawa zawiera alergeny
Śniadanie: Kawa zbożowa, Bułeczka z masłem i twarogiem waniliowym, słupki marchewki do chrupania (mleko, gluten)
II śniadanie: Jabłka, śliwki, woda.

Obiad: Ziemniaki, kotlecik z brokuł z jajem i ciecierzycą pieczony, surówka z kapusty czerwonej z rodzynkami i jabłkiem z oliwką (mleko, gluten, jaja) Kompot morelowo gruszkowo-jabłkowy.

Podwieczorek: Zupa ryżanka z natką pietruszki. Placuszki szpinakowo-bananowe + mleko do picia (D: placuszek, napój owsiany) (gluten, jaja, mleko, seler).

Przewiń do góry
Przejdź do treści