Jadłospis - Żłobek 70 | Żłobek nr 70

Jadłospis 24-28.10.2022

PONIEDZIAŁEK 24.10.2022 Potrawa zawiera alergeny

Śniadanie: Płatki jęczmienne na mleku. Pieczywo mieszane z masłem, jajko gotowane, pomidor, (D: wędlina) (gluten, mleko, jaja) Herbatka czarna z cytryną
II śniadanie: Melon, jabłka, woda

Obiad: Ziemniaki, pieczeń z mintaja z dodatkiem szpinaku w sosie ziołowym, brokuły gotowane, surówka z pekińskiej kapusty, kukurydzy, papryki i jabłka z oliwką. (gluten, jaja, seler,) Kompot wieloowocowy.

Podwieczorek: Zupa krem z cukinii z kaszą manną. Koktajl ananas- gruszka- banan na jogurcie + chrupki kukurydziane (D: koktajl na mleku migdałowym), woda (mleko, gluten, seler)

 

WTOREK 25.10.2022 Potrawa zawiera alergeny

Śniadanie: Zacierki na mleku. Pieczywo mieszane z masłem, ser żółty (D: wędlina) ogórek kiszony. (gluten, mleko, jaja) Herbatka malinowa
II śniadanie: Śliwki, jabłka, woda

Obiad: Ryż pełnoziarnisty, potrawka z kurczaka, kapusta duszona z koperkiem, surówka z marchwi i jabłka, z jogurtem (D: z oliwką). Kompot jabłkowo -śliwkowy. (mleko, seler)

Podwieczorek: Zupa krupnik z ziemniakami. Placki z jabłkami, mleko do picia (mleko, gluten, jaja, seler) (D: duszone jabłko z cynamonem)

 

ŚRODA 26.10.2022 Potrawa zawiera alergeny

Śniadanie: Płatki gryczane na mleku. Pieczywo mieszane z masłem, szynka wieprzowa, papryka,.(gluten, mleko) Herbatka miętowa z limonką.
II śniadanie: Maślanka z mango i brzoskwiniami, woda. (D: koktajl na napoju migdałowym) (mleko)

Obiad: Makaron kolorowy, pulpet z indyka w sosie pomidorowym, fasolka szparagowa zielona gotowana, surówka z buraczków i jabłka z oliwką (gluten, jaja, seler) Kompot wiśniowy.

Podwieczorek: Zupa ogórkowa z ziemniakami zabielana jogurtem . Galaretka owocowa, biszkopty herbatka (seler, gluten, mleko)

 

CZWARTEK 27.10.2022 Potrawa zawiera alergeny

Śniadanie: Kawa zbożowa na mleku. Bułka z masłem, twarożek z miodem, ogórek zielony (gluten, miód, mleko). (D: herbatka, wędlina)
II śniadanie: Banany , jabłka, woda.

Obiad: Kasza pęczak, pieczeń wieprzowo wołowa w sosie musztardowym, marchewka mini gotowana, mizeria z jogurtem (D: z oliwką). Kompot owocowy. (gluten, jaja, mleko,)

Podwieczorek: Barszcz ukraiński z ziemniakami. Ciasto makowe, mleko do picia.
(D: jabłko duszone, herbatka) (Mleko, gluten, jaja, seler).

 

PIĄTEK 28.10.2022 Potrawa zawiera alergeny
Śniadanie: Kasza kukurydziana na mleku, Pieczywo mieszane z masłem, pasta wielowarzywna z soczewicą, rzodkiewki (mleko, gluten, jaja) Herbata czarna z cytryną
II śniadanie: Jabłka, gruszki, woda.

Obiad: Ziemniaki, klopsiki z dorsza w sosie cytrynowym, warzywa korzeniowe pieczone, surówka z kiszonej kapusty z marchewką i jabłkiem z oliwką. (gluten, jaja, mleko, seler) Kompot czereśniowo-jabłkowy.

Podwieczorek: Zupa jarzynowa z komosą ryżową. Makaron z twarogiem i truskawkami, kakao do picia (D: makaron z truskawkami), woda (Mleko, gluten, jaja, seler, kakao)

Przewiń do góry
Przejdź do treści