Galeria | Żłobek nr 18

Kto ty jesteś ? – POLAK MAŁY

Niepodległa Polska odrodziła się w listopadzie 1918 roku w ciągu zaledwie trzech tygodni.
Dzień 11 listopada był oficjalnym Świętem Narodowym Polski w latach 1937-1939. Jednak dopiero w 1989 roku, ustawą Sejmu, przywrócono obchody tego święta, od tego roku Święto Niepodległości jest najważniejszym świętem państwowym a dzień 11 listopada jest dniem wolnym od pracy.
Święto obchodzone jest w całym kraju ale najważniejsze obchody odbywają się w Warszawie na placu Józefa Piłsudzkiego przy Grobie Nieznanego Żołnierza. W tym roku, ze względu na pandemię COVID-19 i związane z nią ograniczenia wszyscy Polacy mogą włączyć się w świętowanie we własnych domach. W ramach akcji „Niepodległa do hymnu”, każdy będzie mógł 11 listopada w samo południe przyłączyć się do wspólnego śpiewania Hymnu Państwowego. Wystarczy o godz. 12.00 włączyć jedną z większych stacji radiowych lub telewizyjnych i przyłączyć się do Mazurka Dąbrowskiego, który będzie emitowany na antenie.
Więcej o tegorocznych obchodach zobaczysz na stronie: www.niepodlegla.gov.pl/festiwal

– Kto ty jesteś?Gify , obrazki i wierszyki na kazdą okazje: Narodowe Święto Niepodległości - 11 Listopada
– Polak mały.
– Jaki znak twój?
– Orzeł biały.
– Gdzie ty mieszkasz?
– Między swemi.
– W jakim kraju?
– W polskiej ziemi…..
/Władysław Bełza/

Z okazji Dnia Niepodległości w naszym żłobku odbyła się pierwsza lekcja patriotyzmu. Dzieci zapoznały się z wizerunkiem  godła państwowego, poznały barwy flagi polskiej. Były wierszyki. piosenki, i zagadki. Ciocia przeczytała dzieciom legendę „Wars i Sawa”. W formie zabawy nasze starszaki zapoznały się z pojęciami:
POLSKA – nasza ojczyzna
WARSZAWA – nasza stolica
SYRENKA – herb Warszawy
WISŁA – nasza największa rzeka

To były bardzo ciekawe zajęcia, wzbogaciły dziecięcą wyobraźnię czego dowodem było mnóstwo pytań zadawanych przez dzieci…. a ciocia cierpliwie na nie odpowiadała.

Galeria  <<< zobacz >>>

Przejdź do treści