Jadłospis - Żłobek 28 | Żłobek nr 28

JADŁOSPIS NA OKRES 19-23.10.2020 r.

JADŁOSPIS NA OKRES 19-23.10.2020 r.

 

DATA ŚNIADANIE OBIAD I faza OBIAD II faza (zupa) PODWIECZOREK
Poniedziałek

19.10.2020

I. Płatki ryżowe na mleku, pieczywo z masłem, wędlinką i pomidorkiem i papryką czerwoną, herbatka owocowa z limonką.

II.  Gruszki, jabłka, kiwi.    Dieta: b/jabłka – gruszki.

Dieta: b/mk/pm/pomidorów/jabłka/drobnopestkowców – Kaszka bezmleczna owocowa, pieczywo mieszane, wafle ryżowe lub kukurydziane z masłem  roślinnym i dżemem lub szynką z kurczaka, banany, herbatka zwykła bez limonki.

Ziemniaki słodkie, kotlet z cielęciny i filetu z indyka,  szpinak  gotowany, surówka z kiszonych ogórków, pomidorków koktajlowych, kiełek słonecznika z cebulą i olejem, kompot wiśniowo-ananasowy. Dieta: b/wieprzowiny- filet z indyka, d b/pomidorków- surówka bez dodatku pomidorków. Zupa z zielonego groszku z kaszą kukurydzianą i żurawiną. Ryż czerwony z jabłkiem, jogurt malinowy.

Dieta: b/jaj/pm/ryżu/ jabłek-, przecier owocowy, ciastka bezglutenowe, soczek do picia. Woda do picia.

        Alergeny Gluten, białko mleka krowiego, jajo kurze, soja Gluten, jaja  kurze, seler Gluten, seler, Gluten, seler, białko mleka krowiego,
Wtorek

20.10.2020

I. Kawa orkiszowa na mleku, pieczywo z masłem twarożek ze szczypiorkiem i awokado, sezamem i paseczkiem papryki. herbata z limonką                                                                     II.  Jabłka, śliwki , mango.                                                                 Dieta: b/mk/pm/cytrusów – Kaszka bezmleczna owocowa, pieczywo mieszane, wafle ryżowe lub kukurydziane z masłem roślinnym, wędliną lub dżemem,

 

Kasza jęczmienna,  pulpecik z piersi indyka, marchewka z żurawiną gotowana na jarzynkę, surówka z selera z jabłkiem, morelką suszoną i jogurtem. Dieta: b/pm- z olejem. Kompot z owoców mieszanych.                                                             Zupa kapuśniaczek z ziemniakami i koperkiem. Kisiel owocowy z tartym jabłkiem, napój migdałowy. wafle suche Dieta: b/jabłek -przecier owocowy, chrupki kukurydziane lub ryżowe).
Alergeny Gluten, białko mleka krowiego, jajo kurze, soja Gluten, jaja  kurze,  seler Gluten, seler, Gluten, seler, białko mleka krowiego,
Środa

21.10.2020

 

I. Płatki jaglane na mleku, pieczywo z masłem i pasta z soczewicy i ogórkiem kiszonym, herbata.                                                            II.  Jabłka, banany, winogrono.

Dieta: b/mk/pm/jabłka – Kaszka bezmleczna owocowa, pieczywo mieszane, wafle ryżowe lub kukurydziane z masłem roślinnym i dżemem lub wędlinką, gruszka na II śniadanie.

Ziemniaki słodkie, ryba-mintaj z zapiekana w potrawce po grecku, surówka z pora z jabłkiem i jogurtem. Dieta: b/pm/pomidorów-surówka z olejem, ryba bez dodatku przecieru pomidorowego. kompot malinowy. Dieta: b/malin-kompot brzoskwiniowy.                                                          Barszcz czerwony z kaszą bulgur i koperkiem. Twarożek z  miodem, chrupki kukurydziane, kakao na mleku.                              Dieta: b/pm/kukurydzy -przecier owocowy, soczek do picia, wafle ryżowe.

Woda do picia.

Alergeny Gluten, białko mleka krowiego, jajo kurze, soja, seler, laktoza, gorczyca Gluten, jaja  kurze, białko mleka krowiego, seler Gluten, seler, białko mleka krowiego Gluten, seler, białko mleka krowiego
Czwartek.

22.10.2020

 

I. Płatki owsiane na mleku, pieczywo z masłem, ser żółty z rzodkiewką, pomidorkiem koktajlowym i ogórkiem świeżym, mięta do picia.                                             II.  Jabłka, kiwi, mango.                                                                       Dieta: b/mk/pm/jabłka/pomidorów- Kaszka bezmleczna owocowa, pieczywo mieszane, wafle ryżowe lub kukurydziane z masłem roślinnym, dżemem , II śniadanie dieta : mango.

Woda do picia.

Kasza BULGUR, pulpet wołowy w sosie własnym ( d b/wołowiny- filet z indyka)  , kalafior gotowany, surówka z pomidorów z cebulą i olejem, kompot śliwkowy.

Dieta: b/wołowiny/pomidora-kotlecik z filetu z indyka, surówka z marchewki i selera.                                         

Zupa szpinakowa z ziemniakami i tartym jajkiem Dieta:b/jajek– zupa bez dodatku jaj. Kefir borówkowy,  herbatniki maślane.

Dieta: b/pm/jaj- przecier owocowy, soczek.

Woda do picia.

Alergeny Gluten, białko mleka krowiego, jajo kurze, soja, seler, laktoza, gorczyca Gluten, jaja  kurze, białko mleka krowiego, seler Gluten, seler, białko mleka krowiego Gluten, białko mleka krowiego, jajo kurze,
Piątek

23.10.2020

 

I. Płatki żytnie na mleku, pieczywo z masłem i pastą z kukurydzy i awokado z plasterkiem ogórka kiszonego , herbatka.                                                       II.  Jabłka, winogrono, śliwka.                                               Dieta: b/mk/pm/kukurydzy/winogrona/jabłka- kaszka bezmleczna owocowa, pieczywo mieszane, wafle ryżowe lub kukurydziane z masłem roślinnym, dżem. Ziemniaki słodkie, pulpety z cielęciny ( d b/cielęciny-filet z indyka ), buraki gotowane, surówka  z kapusty kiszonej z marchewka i cebulką, kompot truskawkowo-brzoskwiniowy. Dieta: b/ truskawek- kompot-brzoskwiniowy.                                                                  Zupa pomidorowa z ryżem i koperkiem. Dieta: b/pomidora/ryżu- zupa warzywna, makaron bez jajeczny. Ciasto biszkoptowe z ananasem i migdałami, napój orkiszowy do picia.

Dieta: b/jaj przecier owocowy. Woda do picia.

alergeny Gluten, białko mleka krowiego, laktoza, Gluten, jaja  kurze, białko mleka krowiego, seler Gluten, seler, białko mleka krowiego Gluten, białko mleka

 

Scroll to Top
Skip to content