Jadłospis - Żłobek 66 | Żłobek nr 66

Jadłospis od 06-10.03.2023

DATA ŚNIADANIE OBIAD ZUPA PODWIECZOREK
Poniedziałek

06.03.2023

Płatki orkiszowe na mleku  pieczywo mieszane z masłem, żółtym serem, ogórkiem; Napar rumiankowy                                              II Śniadanie: owoce sezonowe. Kotleciki z indyka i schabu w sosie własnym; Ziemniaki puree, fasolka szparagowa żółta, surówka z czerwonej kapusty z jabłkiem, cebulą i olejem; Kompot owocowy Pomidorowa z makaronem i natką pietruszki, doprawiona śmietaną. Koktajl maślanka z bananem i chrupki kukurydziane.
  Laktoza, gluten Gluten, jaja Seler Laktoza, gluten
Wtorek

07.03.2023

Kaszka kukurydziana na mleku, pieczywo mieszane  z masłem, pasta jajeczna ze szczypiorkiem i rzodkiewką; Herbata z cytryną                                   II Śniadanie: owoce sezonowe. Łazanki z kapustą kiszoną, surówka z marchewki z brzoskwinią, Kompot owocowy. Zupa solferino z pomidorami, zielonym groszkiem, papryką, ziemniakami, natką pietruszki. Zapiekanka z kaszy jaglanej z jabłkiem i cynamonem
  Laktoza, gluten, jaja Gluten, jaja Seler, gluten Laktoza
Środa

08.03.2023

Płatki jęczmienne na mleku, pieczywo mieszane z masłem, pasztet warzywny + ogórek kiszony. II Śniadanie: owoce sezonowe. Kasza gryczana, pulpety z kurczaka w sosie pomidorowym, mini marchewka, sałata lodowa, ze śmietaną.  Kompot owocowy Zupa krem z białych  warzyw z ziemniakami, natką pietruszki. Leniwe z musem owocowym.
  Laktoza, gluten Gluten, jaja Seler, gluten Laktoza
Czwartek

09.03.2023

 Kawa na  mleku, pieczywo mieszanego z wędliną, sałatą, rzodkiewką; Herbata z cytryną                                             II Śniadanie: owoce sezonowe. Ryż, mintaj w sosie koperkowym, groszek zielony z papryką czerwoną, pomidor z dymką ze śmietaną; Kompot owocowy. Zupa krem z marchewki, warzywa, natka pietruszki. Ciasteczka ze śliwką suszoną.
  Laktoza, gluten Gluten, jaja, laktoza Seler Laktoza
 

Pątek

10.03.2023

Kasza manna na mleku, pieczywo mieszane z masłem, twarożek waniliowy; Napar miętowy                                                                      II Śniadanie: owoce sezonowe. Ziemniaki puree z koperkiem, wieprzowina w sosie ze słodkiej papryki,  brukselka na jarzynkę, surówka z ogórków kiszonych, jabłka i cebuli, koperku z oliwą z oliwek. Kompot owocowy. Zupa cebulowo – porowa z ryżem, natka pietruszki. Kefir z owocami, chrupki kukurydziane
  Laktoza, gluten Gluten, jaja, laktoza Seler, gluten Laktoza, gluten, jaja

Dzieci z dietami eliminacyjnymi otrzymują posiłki wg zaleceń lekarza, na podstawie zaświadczenia lekarskiego. Wszystkie dzieci otrzymują na żądanie wodę do picia w nieograniczonych ilościach. Informacje o składnikach alergennych użytych do przygotowania posiłków zgodnie z jadłospisem opracowano zgodnie z Rozporządzeniem  Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 r. w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności (…)

Scroll to Top
Skip to content