„Dzieciństwo mocy bez przemocy” – bo to właśnie my współtworzymy bezpieczny świat dla dzieci

Zespół Żłobków m.st. Warszawy po raz drugi z dumą dołącza do ogólnopolskiej kampanii „Dzieciństwo mocy bez przemocy”, organizowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

Celem kampanii jest podnoszenie świadomości na temat przeciwdziałania krzywdzeniu dzieci i wzmacnianie ich prawa do bezpiecznego, spokojnego i szczęśliwego dzieciństwa.
Każde dziecko zasługuje na dzieciństwo wolne od przemocy — dzieciństwo pełne troski, wsparcia i szacunku.

W naszych żłobkach od lat wspólnie dbamy o to, by najmłodsi czuli się bezpiecznie, mieli poczucie przynależności i otrzymywali wsparcie, którego potrzebują.

Kampania przypomina, że zmiana zaczyna się od nas — od codziennych wyborów, uważności, cierpliwości, reakcji na to, co nas niepokoi i od stawania po stronie dziecka. Każde dziecko zasługuje na dzieciństwo wolne od przemocy — dzieciństwo pełne troski, wsparcia i szacunku. To my, dorośli, poprzez codzienną obecność, relacje i uważność, tworzymy świat, w którym dziecko może czuć się bezpiecznie i rozwijać z mocą.

W trakcie trwania kampanii będziemy prowadzić działania edukacyjne podkreślające, że bezpieczeństwo dzieci to nasza wspólna odpowiedzialność.

👉 Dowiedz się więcej o kampanii

Przewijanie do góry