Nowe prawo dla Ciebie Tato!

25 kwietnia 2023 r. weszła w życie ustawa wdrażająca przepisy dyrektywy work-life balance w Polsce. Fundacja Share the Care przy wsparciu finansowym m.st. Warszawy przygotowała kampanię informacyjną ”Nowe prawo dla Ciebie Tato!” na temat praw ojców po urodzeniu się dziecka ze szczególnym uwzględnieniem nowych praw dla ojców wynikających z wdrożenia dyrektywy work-life balance.

Z początkiem czerwca wystartowała kampania Fundacji Share the Care i Miasta Stołecznego Warszawa – „Nowe prawo dla Ciebie Tato!”

To  odpowiedź na wdrożoną w kwietniu dyrektywę work-life balance przyznająca ojcom m.in. prawo do 9 tygodni nietransferowanego urlopu rodzicielskiego.

“Wdrożenie dyrektywy work-life balance w Polsce to krok w kierunku równości rodzicielskiej w Polsce i postrzegania ojców jako równoprawnych opiekunów dzieci. To bardzo ważne, aby ojcowie znali swoje prawa i uwierzyli w to, że ich obecność w życiu dziecka jest tak samo kluczowa jak obecność mamy.” – mówi Karolina Andrian, prezeska Fundacji Share the Care.

W ramach kampanii powstały również 3 praktyczne odcinki podcastu informującego o prawach przysługujących ojcom.

Zachęcamy ojców do pobierania bezpłatnego przewodnika o prawach taty i korzystania z nich!

Więcej na temat akcji na stronie: teamrodzina.pl

Linki do podcastu

I odcinek: https://teamrodzina.pl/2023/06/12/prawa-taty-czesc-i/

II odcinek: https://teamrodzina.pl/2023/07/10/zycie-po-porodzie/

III odcinek: https://teamrodzina.pl/2023/06/26/prawa-taty-cz-ii/

Scroll to Top
Skip to content