Rodzina może być zastępcza

W Polsce wciąż tysiące dzieci, z różnych przyczyn, mieszka w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. W samej tylko Warszawie przebywa w nich blisko 700 podopiecznych. Placówki te dokładają wszelkich starań, aby zapewnić swoim wychowankom najlepsze możliwe warunki. Jednak dla prawidłowego rozwoju dziecku potrzebna jest rodzina.

Rodziną zastępczą może zostać w zasadzie każdy. Wystarczy chęć niesienia pomocy, zrobienia czegoś dobrego i ważnego dla drugiego człowieka, a jednocześnie gotowość zaopiekowania się dzieckiem, które tego potrzebuje. Nie trzeba być w związku, nie ma też znaczenia czy jest się już rodzicem, czy też nie. Nie trzeba też rezygnować z pracy zawodowej.

Rodzina zastępcza to nie jedyna forma pomocy. Jeśli chcesz pomóc, czujesz że los dzieci nie jest Ci obojętny, ale z różnych powodów nie możesz być pełnoetatową rodziną zastępczą to zostań wolontariuszem lub rodziną zaprzyjaźnioną dla jednego lub kilkorga dzieci.

Wszystkie informacje na temat tego jak zostać rodziną zastępczą, rodziną zaprzyjaźnioną, wolontariuszem, jak wygląda proces kwalifikacji, jakie dokumenty trzeba złożyć i jakie wymagania spełnić, a także jak wygląda wparcie i opieka po tym, jak zostanie się rodziną zastępczą znajdują się na stronie rodzinazastepcza.com.pl.

Wszelkich informacji udziela również Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie:

Tel. 22 697 02 74

e-mail: sekretariat.piecza@wcpr.pl

Plakat - Rodzina może być zastępcza
Scroll to Top
Skip to content