Drodzy Państwo,
w związku z trudną sytuacją na Ukrainie, wielu specjalistów organizuje wsparcie psychologiczne/psychiatryczne dla jej obywateli – zarówno dzieci jak i osób dorosłych.
Poniżej zamieszczamy listę placówek świadczących nieodpłatną pomoc wraz z odnośnikami:
Dzięki wsparciu finansowemu Nationale-Nederlanden i Takeda Pharma Fundacja uruchamia program bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla obywateli Ukrainy – dzieci i osób dorosłych, mieszkających w Polsce, a także tych, którzy dopiero do Polski przyjechali lub zostali w swoich domach na Ukrainie.
Na konsultacje można zapisywać się mailowo: cpc@cpc.org.pl lub telefonicznie: 22 828 04 50 (w godz. 9-17). Konsultacje odbywają się siedzibie Fundacji w Warszawie (ul. Krucza 6/14a). W trakcie pandemii mogą być także prowadzone zdalnie. Pomoc bezpłatna. Konsultacje w języku polskim, angielskim i rosyjskim.
- Centrum Medyczne Damiana
Wsparcie psychologiczne w języku ukraińskim. Psycholog dyżuruje pod numerem telefonu 22 566 22 27 w godzinach 8:00-20:00, 7 dni w tygodniu.
- Zatoka Empatii
nieodpłatne wsparcie psychologiczne (w języku polskim i angielskim) dla obywateli Ukrainy dotkniętych kryzysem. Aby umówić się na spotkanie w gabinecie w Warszawie lub online zapraszamy do kontaktu mailowego: zatokaempatii@gmail.com lub poprzez Facebook.
- Dom Asa
Aby umówić się na konsultacje, prosimy o kontakt telefoniczny 500 004 143.
- Fundacja Polskie Forum Migracyjne
interwencyjny telefon oferujący wsparcie psychologiczne +48 669 981 038, (telefon działa w poniedziałki od 16 do 20, w środy od 10 do 14 i w piątki od 14 do 18). Infolinia obsługuje zwykłe połączenia telefoniczne, Whatsapp, Viber.
- Fundacja „Nagle sami”
specjalny dyżur dla Ukraińców w Telefonie Wsparcia (w języku ukraińskim, polskim i rosyjskim). Każdy poniedziałek i wtorek, godzina 17:00-20:00, tel. 800 108 108.
- Wsparcie dzieci i młodzieży ukraińskiej – wykaz poradni psychologiczno-pedagogicznych
https://edukacja.um.warszawa.pl/-/wsparcie-dzieci-i-mlodziezy-ukrainskiej
Dodatkowo Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę stworzyła kompendium zasobów nt. pomocy osobom objętym wojną na Ukrainie: https://fdds.pl/o-fundacji/co-nowego-w-fundacji/kompendium-zasobow-nt-pomocy-osobom-objetym-wojna-w-ukrainie.html oraz film dla dzieci wczesnoszkolnych o wojnie na Ukrainie: https://fdds.pl/o-fundacji/co-nowego-w-fundacji/co-dzieci-powinny-wiedziec-o-wojnie-w-ukrainie-film-dla-dzieci-wczesnoszkolnych.html