W naszym punkcie dziennego opiekuna stawiamy na rozwój dzieci poprzez zabawy twórcze, swobodną aktywność oraz czytanie książeczek. Uczymy współpracy w grupie, wspieramy rozwój motoryki małej i dużej, a także prowadzimy zajęcia umuzykalniające z wykorzystaniem instrumentów. Każdego dnia korzystamy z uroków Bielan, odwiedzając pobliskie parki i place zabaw.
W lutym realizowaliśmy różnorodne tematy, dostosowane do zainteresowań dzieci i pory roku:
Spacer do stadniny koni (ul. Podleśna) – podczas tej wycieczki dzieci miały okazję obserwować konie, a przy okazji ćwiczyliśmy narządy artykulacyjne, naśladując parskanie i kląskanie koników.
Bal karnawałowy – dzień pełen tańca i radości, który zapewnił dzieciom więcej ruchu i dobrej zabawy niż zwykłe zajęcia gimnastyczne.
Ćwiczenie motoryki małej – dzieci sortowały kolorowe makarony o różnych kształtach oraz wbijały je w plastelinę, tworząc własne kompozycje. Innego dnia wydłubywały drobne przedmioty, takie jak koraliki, z masy przygotowanej na bazie mąki ziemniaczanej.
Dzień Hipopotama – okazja do nauki piosenki o hipopotamie i rozmów o zdrowych zębach. To wydarzenie zainspirowało nas do wprowadzenia nowego rytuału – od tego momentu dzieci codziennie myją zęby po obiedzie. Rodzice przynieśli szczoteczki i pasty, dzięki czemu udało się wdrożyć ten zdrowy nawyk.
Walentynki – dzieci poznawały kolory, naklejając kolorowe serduszka na drzewko miłości.
Dzień Kota – świętowaliśmy ten dzień, śpiewając piosenkę o kocie oraz tworząc pracę plastyczną kilkoma technikami.
„Zima w górach” – praca plastyczna – dzieci poznawały różne faktury papieru, który następnie przyklejały do tekturki, rozwijając wrażenia sensoryczne.
Dzień Dinozaura – dzieci śpiewały piosenkę o dinozaurach i brały udział w „wykopaliskach” – w plastikowym pudle wypełnionym domowej roboty piaskiem odnajdywały ukryte figurki dinozaurów. Przygotowaliśmy także pracę plastyczną, w której dzieci przyklejały kolejne elementy dinozaura na kartkę.
Tłusty Czwartek – dzieci zapoznały się z tradycją tego święta poprzez zabawę plastyczną. Malowały papierowe kule na kolor pączków, polewały je białą farbą imitującą lukier, a na koniec posypywały drobnymi kawałkami gąbki, które symbolizowały skórkę pomarańczową.
Codziennymi rytuałami w naszym punkcie pozostają: spacery przed drzemką, muzykowanie z instrumentami, gimnastyka oraz czytanie książeczek.