Miesiąc maj upłynął nam pod hasłem wiosny.
Mieliśmy codzienne spacery, obserwowanie kwitnących drzew i krzewów, słuchanie śpiewu ptaków i wąchanie wiosennych kwiatów.
Wykonaliśmy wspaniałą pracę z okazji dnia Mamy
Były to czerwone serduszka z piór brokatu i cekinów.
Prace plastyczne były dostosowane do wieku i wykonywane różnymi technikami
Dzieci odbijały swoje rączki pomalowane farbą i wykonaly wspaniale kwiaty oraz odbijając widelec zrobiliśmy również kwiaty ale inną techniką co było dużym zaskoczeniem dla dzieci i fajną nowa forma.
Dzięki czarnym plasteliną wykonaliśmy biedronką czarne kropki.
Dzieci poznały owady latające wykonany różnymi technikami wyklejany motyl oraz pszczółka z bibuły
Omówiliśmy również warunki pogodowe panujące na wiosnę wykonaliśmy głębiaste chmurki z waty oraz krople deszczu z farby.
Wspaniałą pracą i dobrym treningiem dla dzieci były farby dmuchane wiatrem za pomocą słomki.