Maj

Miesiąc maj upłynął nam pod  hasłem wiosny.

Mieliśmy codzienne spacery, obserwowanie kwitnących drzew i krzewów, słuchanie  śpiewu ptaków i wąchanie wiosennych kwiatów.

Wykonaliśmy wspaniałą pracę z okazji dnia Mamy

Były to czerwone serduszka z piór brokatu i cekinów.

Prace plastyczne były dostosowane do wieku i wykonywane różnymi technikami

Dzieci odbijały swoje rączki pomalowane farbą i wykonaly wspaniale kwiaty oraz odbijając widelec zrobiliśmy również kwiaty ale inną techniką co było dużym zaskoczeniem dla dzieci i  fajną nowa forma.

Dzięki czarnym plasteliną  wykonaliśmy biedronką czarne kropki.

Dzieci poznały owady latające wykonany różnymi  technikami wyklejany motyl oraz pszczółka z bibuły

Omówiliśmy również warunki pogodowe panujące na wiosnę wykonaliśmy głębiaste chmurki  z waty oraz krople deszczu z farby.

Wspaniałą pracą i dobrym treningiem dla dzieci były farby dmuchane wiatrem za pomocą słomki.

 

Przewijanie do góry