Poniedziałek 9/03/2020

 

Śniadanie: kawa na mleku, pieczywo mieszane z masłem, ser mozzarella z pomidorem. D: szynka wieprzowa. Herbata czarna. Jabłko, winogrono ciemne. (alergeny: nabiał, gluten, jaja)

Obiad: potrawka z mięsa wieprzowego, kasza gryczana krakowska, gotowany kalafior, surówka z marchewki z jabłkiem i jogurtem naturalnym. Kompot owocowy. (alergeny: seler, nabiał)

Zupa: jarzynowa z warzywami i ziemniakami z natką i jogurtem. (alergeny: seler, nabiał)

Podwieczorek: budyń waniliowy z musem owocowym. D: kisiel owocowy. (alergeny: nabiał, gluten)

 

Wtorek 10/03/2020

 

Śniadanie: płatki jaglane na mleku, pieczywo mieszane z masłem, szynka wieprzowa z ogórkiem zielonym. Mięta z cytryną. Jabłko, melon. (alergeny: nabiał, gluten, jaja)

Obiad: kotlet rybny, ziemniaki z koperkiem, sos grecki, surówka z kapusty kiszonej z marchewką i olejem. Kompot owocowy. (alergeny: nabiał, gluten, jaja, seler, ryba)

Zupa: krupnik z kaszy jęczmiennej z natką i olejem. (alergeny: seler)

Podwieczorek: ciasto drożdżowe z rodzynkami, kakao do picia. D: placki marchewkowe. (alergeny: nabiał, gluten, jaja)

 

Środa 11/03/2020

 

Śniadanie: płatki orkiszowe na mleku, bułeczka z masłem, twarożek ze szczypiorkiem i rzodkiewką. D: szynka wieprzowa. Rumianek do picia. Jabłko, banan. (alergeny: nabiał, gluten, jaja)

Obiad: potrawka z kurczaka w sosie warzywnym, kasza owsiana, sałatka buraczkowa z cebulką i oliwą  z oliwek. Kompot owocowy. (alergeny: seler)

Zupa: rosół z kluskami lanymi i olejem. (alergeny: seler, nabiał, gluten, jaja)

Podwieczorek: galaretka owocowa z sosem waniliowym. (alergeny: nabiał)

 

Czwartek 12/03/20120

 

Śniadanie: kasza kukurydziana na mleku, pieczywo mieszane z masłem, pasta jajeczna z awokado i cebulką dymką z kolorową papryką. Herbata owocowa. Jabłko, gruszka. (alergeny: nabiał, gluten, jaja)

Obiad: pieczeń rzymska, ziemniaki z koperkiem, cukinia w pomidorach, mix sałat z kiełkami lucerny i czarną oliwką w sosie winegret. Kompot owocowy. (alergeny: nabiał, seler)

Zupa: szpinakowa z ryżem i natką. (alergeny: seler, nabiał)

Podwieczorek: ciasteczka owsiane, mleko do picia. (alergeny: nabiał, gluten, jaja)

 

Piątek 13/03/2020

 

Śniadanie: płatki żytnie na mleku, bułeczka z masłem, domowa nutella. Herbata owocowa. Jabłko, kiwi. (alergeny: nabiał, gluten, jaja)

Obiad: gulasz jarski, makaron, surówka z selera z marchewką i jabłkiem z jogurtem greckim. Kompot owocowy. (alergeny: seler, nabiał, gluten)

Zupa: koperkowa z warzywami i ziemniakami z natką i jogurtem. (alergeny: seler, nabiał)

Podwieczorek: koktajl wiśniowy, herbatniki. D: kisiel owocowy.  (alergeny: nabiał, gluten, jaja)