Czerwiec

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” te słowa Janusza Korczaka były mottem przewodnim jednego z najważniejszych dni w naszym żłobku, a mianowicie Dnia Dziecka, który był hucznie obchodzony 1 czerwca. Tego dnia dzieci miały okazję uczestniczyć w olimpiadzie sportowej, obejrzały teatrzyk „Czerwony Kapturek”. Nie zabrakło malowania buziek, zabawy bańkami mydlanymi i chustą animacyjną, malowania na folii spożywczej i zabawy przy muzyce. Nasi mali „Żłobkowicze” również  chętnie pozowali na ściance do zdjęć.

Łapy, łapy cztery łapy, a na łapach pies kudłaty…..06.06.2023 r. odwiedził nas Pan Michał, który jest policjantem ze swoim psem Nidą. Odwiedziny psa policyjnego wzbudziło u dzieci wiele pozytywnych emocji. Pan Policjant opowiedział dzieciom czym zajmuje się Nida, jakie ma osiągnięcia w swojej pracy, a także pokazał, jak reaguje na komendy. To był dzień, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich dzieci. Dziękujemy Panu Policjantowi za przybycie do naszego żłobka.

Czerwiec to także miesiąc, kiedy to w naszym żłobku odbywają się uroczystości zakończenia roku żłobkowego. Dzieci przygotowywały się do tej okazji ucząc się piosenek i wierszyków. W dniu zakończenia wracaliśmy pamięcią do czasów, kiedy to nasi mali, zagubieni podopieczni przekraczali progi żłobka, a dzisiaj z dumą będą kroczyć do przedszkola. Imprezy były wyjątkowe, dzieci pięknie śpiewały, tańczyły i recytowały wiersze. Nie jednemu z gości łezka się zakręciła w oku, a i żłobkowym Ciociom też. Po uroczystości była chwila na spędzenie wspólnego czasu. Dziękujemy rodzicom, wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniu poczęstunków, umileniu dzieciom tego wyjątkowego dnia. Ciocie dziękują również za każde miłe słowo, bo to chodź mały, ale cenny gest. Życzymy wszystkim dzieciom powodzenia w przedszkolach, niech wam w dalszej edukacji towarzyszy uśmiech, zabawa i zadowolenie z najmniejszych sukcesów.

Scroll to Top
Skip to content