Kwiecień

Kwiecień to miesiąc budzącej się do życia przyrody. W naszym żłobu dzieci postanowiły przyspieszyć ten proces i posadziły rzeżuchę oraz zasadziły cebulę. Zajęcia te były dobrą okazją, aby przekazać dzieciom podstawową wiedzę na temat cyklu rozwoju roślin od ziarenka do kwiatka.

W kwietniu także w żłobku zorganizowano zajęcia w ramach Dnia Ziemi, który przypada na
22 kwietnia. Dzień ten był doskonałym momentem do wprowadzenia elementów edukacji ekologicznej wśród najmłodszych. Podczas pogadanki dzieci dowiedziały się, że o ziemie możemy dbać poprzez segregowanie śmieci, a przy okazji utrwalały kolory, uczyły się do jakiego kosza wyrzucamy dany rodzaj odpadów. W trakcie tych zajęć wprowadzano również element zajęć matematycznych poprzez tworzenie zbiorów. Zadaniem dzieci było posegregowanie papierków w kolorze żółtym, niebieskim, zielonym, czarnym i brązowym do odpowiednich zbiorów np. żółte do żółtych i pięknie poradziły sobie z tym zadaniem.

Podczas kwietniowych popołudni nasi „Żłobkowicze” zamienili się w kucharzy. Pod nadzorem cioć piekli babeczki i robili pyszny sok, który później ze smakiem wypili. Zajęcia kulinarne uczą samodzielności i bezpiecznego korzystania z narzędzi kuchennych. Ponadto rozwijają sprawność manualną, uczą nawyków zdrowego żywienia, ale najważniejsze dają dużo radości.

Scroll to Top
Skip to content