Maj

Moja mama jest kochana, moja mama wszystko wie…..słowa tej piosenki rozbrzmiewały w naszym żłobku już od początku maja. Dzieci pilnie utrwalały każdego dnia piosenki i wierszyki dla mamy, aby pięknie je zaprezentować podczas zorganizowanych w naszym żłobku warsztatów na ,,Dzień Mamy’’. Ten dzień był okazją do wspólnego wykonania prac plastycznych i wspólnego spędzenia czasu z mamami naszych ,,Żłobkowiczów’’.

Maj to jeden z wielu miesięcy, w którym w naszym żłobku wprowadzano elementy edukacji muzycznej według opracowanych standardów. Podczas takich aktywności dzieci poznają nazwy instrumentów, mają okazje na nich grać i słuchać dźwięków, jakie wydają. Podczas zajęć umuzykalniających wprowadza się też pojęcia tj. szybko-wolno, cicho-głośno, podejmuje próby wystukiwania rytmów do piosenek wybranych przez opiekuna. Każdego dnia dzieci mają możliwość zajrzeć do kącika muzycznego, który jest w każdej żłobkowej sali.

Dzieci to również wspaniali archeolodzy, o czym mogliśmy się przekonać podczas przeprowadzonych na jednej z grup zajęciach o dinozaurach. Podczas tej aktywności ,,Żłobkowicze’’ nie tylko przenieśli się do świata dinozaurów, ale też każdy miał szansę odkryć w wykopaliskach kość dinozaura. Ale nie tylko te zwierzęta poznaliśmy w maju. Naszym bohaterem pogadanek był również bocian w związku z przypadającym 31 maja ,,Dniem Bociana Białego’’. Dzieci mogły posłuchać klekotu bociana,  zapoznać się z wyglądem tego wyjątkowego ptaka, posłuchać ciekawostek o nim. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną odwzorowując bociana na kartce papieru.

Scroll to Top
Skip to content