Marzec

Marzec to miesiąc, gdzie pogoda nas nie rozpieszcza. Czasem świeci słońce, a czasem pada deszcz. Często się mówi, że podczas deszczu dzieci się nudzą, ale nie w naszym żłobku. Dzieci podczas deszczowych, ponurych dni słuchają bajek, które czytają ciocie, ale także oglądają książeczki, nazywają zwierzątka, rzeczy które w nich widzą. Wpływa to na rozwój mowy, ale również rozwija obszar poznawczy wśród dzieci.
Oprócz czytania książek umożliwia się dzieciom zabawę ciastoliną czy piaskiem kinetycznym, co z pewnością rozwija motorykę małą. Dzieci świetnie się bawią tworząc wałeczki, kuleczki, czy wyciskając kształty foremkami. Dajemy dzieciom namiastkę zabawy w piaskownicy, którą uwielbiają.

W marcu w naszym żłobku zorganizowano także zajęcia w ramach Dnia wody, który obchodzimy 22 marca. Podczas zajęć dzieci poznawały smak, zapach wody, badały co tonie, a co pływa na wodzie, dowiedziały się co żyje w wodzie. Dzieci wykonały również swoją kropelkę wody tym samym utrwalając sobie kolor niebieski. Poprzez takie działania chcemy, aby  dzieci od najmłodszych lat wiedziały, że należy oszczędzać wodę, ale też jaka woda jest ważna w naszym życiu.

Scroll to Top
Skip to content