Październik pełen atrakcji!

Październik był miesiącem, który obfitował w wiele różnych aktywności.

W najstarszej grupie dzieci miały możliwość uczestnictwa w tygodniu poświęconym owocom jesiennym. Czas był tak magiczny, że w jednej z sal wyrosło “prawdziwe” drzewo, pod którym można było odpocząć czy też pozbierać przepyszne jabłka. Z zebranych owoców dzieci  tworzyły samodzielnie soki, poznając przy tym nowe smaki oraz sposób działania przyrządów kuchennych. Wraz z ciociami wybrały się na wycieczkę do żłobkowej kuchni, gdzie wszyscy razem upiekli przepyszne, owocowe babeczki. Towarzyszyło temu wiele emocji i radości.

Miesiąc obfitował również w wiele zajęć plastycznych. Oprócz tygodnia owocowego maluchy z grupy 5/6 miały okazję wykonać własnoręczne witraże z liści. Jesień to pora roku, która zapewnia nam mnóstwo darów, które na co dzień wykorzystujemy w różnych zajęciach żłobkowych.

Tworząc różne, artystyczne dzieła nie zapominamy również o ćwiczeniu motoryki. Dzieci miały okazję wykleić listki, co pozwoliło im na ćwiczenie ich małych paluszków.

Na innych grupach również bardzo wiele się działo. Grupa 3/4 w październiku organizowała Dzień Jabłka oraz Dyni. Dzieci poznały wiele ciekawostek na ich temat, zapoznały się z kolorami, nowymi smakami i zapachami. W Dniu Dyni maluchy oraz ciocie były ubrane pod kolor święta – na pomarańczowo. Każdy wyglądał wspaniale!

Odbyły się również zajęcia nawiązujące do lubianego przez dzieci utworu Jana Brzechwy: “Na straganie”. Wszyscy razem ugotowali wtedy zupę, która okazała się niebywałą atrakcją!

Dzieci spędzały również dużo czasu na świeżym powietrzu, korzystając z ostatnich cieplejszych dni.

Pewnego dnia odwiedziła nas również karetka! Ratownik opowiedział dzieciom na czym polega jego codzienna praca oraz pokazał jak wygląda pojazd od środka. Dzieci były tym zachwycone, każde na pamiątkę otrzymało naklejkę.

Scroll to Top
Skip to content