W marcu jak w garncu!

Marzec upłynął nam pod znakiem wielu ciekawych aktywności.

Dzieci bardzo dużo dowiedziały się na temat nadchodzącej do nas wiosny. Panie opowiadały im o zjawiskach pogodowych jakie towarzyszą wiośnie. Wspólnie przygotowali marzanny, które pierwszego dnia wiosny zostały symbolicznie “zalane” wodą lub pokryte piaskiem. Mamy nadzieję, że dzięki temu piękna pogoda będzie nam towarzyszyć coraz częściej.

Dzieci miały w tym miesiącu wielu ciekawych gości. Pierwszym z nich był prawdziwy bielański słoń! Odwiedził on dzieci aby przekazać im specjalne prezenty od burmistrza – zestawy do nauki języka angielskiego. W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest aby już od najmłodszych lat dzieci miały kontakt z innymi językami. Dzięki temu łatwiej mogą przyswoić ich podstawy, co ułatwia późniejszą naukę.

Kolejnym gościem była pani doktor z pobliskiej przychodni. Pokazała dzieciom jak wykonać badanie na małym pacjencie oraz dokładnie opisała co może spotkać każdego z nas w czasie wizyty u lekarza rodzinnego. Dzieci dowiedziały się jakie parametry mogą im być mierzone oraz co na każdej wizycie ocenia lekarz. Wszystkie dzieci były bardzo dzielne dlatego każdy z nich otrzymał naklejkę.

Maluchy miały w tym miesiącu również możliwość obcowania ze sztuką. W żłobku został zorganizowany koncert na którym dzieci mogły posłuchać muzyki oraz zatańczyć.

Koniec marca to również okres przygotowania do Wielkanocy. Dzieci poznawały zwyczaje związane ze świętami oraz wykonywały prace plastyczne.

W pozostałe dni nie zabrakło również zajęć na świeżym powietrzu, wspólnego układania puzzli, nauki nowych układów tanecznych z wykorzystaniem hula hop czy zabawy w kuchnię. Nie zabrakło świętowania urodzin kolegów i koleżanek z grupy.

Scroll to Top
Skip to content