Majowe przygody maluchów

W maju działo się u nas bardzo dużo. Słońce przygrzewało prawie każdego dnia, zapewniając nam dobry humor i mnóstwo energii do zabawy.

Maj upłynął nam na przygotowaniach do pikniku rodzinnego oraz dnia mamy. Dzieci z każdej grupy przygotowały dla swoich mam wspaniałe laurki. Najmłodsi żłobkowicze dowiedzieli się co mama może zrobić każdą częścią ciała, dzięki czemu staje się tak bardzo wyjątkowa. Opiekunki poprosiły rodziców o przygotowanie własnoręcznych plakatów, pod tytułem: “Moja rodzina”. Wykonane prace przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Każda z nich była wyjątkowa i wymagała dużo zaangażowania od każdego z członków rodziny. Prace zostały umieszczone na wspólnej wystawie w grupie Słoneczek.

Nie zabrakło również czasu na wspólne tańce przy muzyce czy prace plastyczne.

Starsza grupa miała możliwość posłuchać opowieści o pracy weterynarza. Wspólnie z opiekunkami zajmowali się różnymi zwierzętami, rozpoznawali co może im dolegać i jak najlepiej się nimi zająć.

Pod koniec miesiąca mieliśmy specjalnych gości. Słyszeliśmy ich już z daleka dzięki syrenom jakie towarzyszom im w czasie jazdy. Panowie policjanci pokazali nam jak wygląda radiowóz oraz jakie dźwięki wydaje.

Dzieci miały okazje również obejrzeć teatrzyk o jeżach, który opowiadał o ekologii.

Scroll to Top
Skip to content