Luty 2023

9 lutego obchodziliśmy „Międzynarodowy Dzień Pizzy”.

Nasze sale zamieniły się we włoskie restauracje a dzieci w kucharzy.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się i poznały etapy tworzenia pizzy oraz rodzaje.

Na koniec zajęć nasi żłobkowicze mieli jedno zadanie, wykonanie pizzy. Na zajęciach plastycznych na kartonowym kole, kolejno przyklejały wybrane przez siebie wycięte papierowe dodatki- paprykę, salami, oliwki, groszek, pomidory i żółty ser, przy okazji je nazywając.

 

Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone. Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę – 14 lutego wszystkie grupy żłobkowe obchodziły Walentynki jako dzień przyjaźni i życzliwości. W tym dniu wszystkie nasze sale zamieniły się w krainę koloru czerwonego, a głównym symbolem dekoracji były czerwone serduszka. Tego dnia zajęcia i wspólna zabawa zachęcały dzieci do integracji i radości z przebywania ze sobą. Maluchy pięknie kolorowały walentynkowe obrazki, tańczyły przy piosenkach, a w powietrzu unosiły się serduszkowe balony.

 

Świętowaliśmy również Tłusty Czwartek. Dzieci poznały tradycję i obrzędy związane z tym świętem. Odbyły się też zabawy muzyczno – ruchowe, taneczne oraz zajęcia plastyczne. Dzieci swoimi małymi rączkami przygotowały papierowe, kolorowe pączki, które wyglądały jak prawdziwe.

 

17 lutego w naszym żłobku obchodziliśmy „Światowy Dzień Kota”.

Dzieci zmieniły się w małe kotki, zapoznały się z wyglądem, zwyczajami i psotami.  Oglądały ilustracje i akcesoria jakie są potrzebne do pielęgnacji i zabawy z kotami.  Śpiewały piosenki „Kot jest czysty”, „Kotek Puszek”, „Kotki dwa”, wysłuchały bajek z kociej biblioteczki, uczestniczyły w zabawach ruchowo-naśladowczych „Gdzie jest kotek”, „Do dziury myszko”.

Wykonały pracę plastyczną, wyklejały włóczką postać kota. Odbyła się też mini sesja zdjęciowa, dzieci miały założone uszy kotka, pomalowany nosek i wąsiki.  Był to dzień pełny atrakcji, zabawy i radości.

Luty był pracowitym miesiącem dla naszych dzieci, pełny zabaw i uśmiechu, w przyjaznej atmosferze.

Scroll to Top
Skip to content