O potędze miłości i jej wyrażaniu

 

Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham
Sam McBartney

 Zbliża się Dzień Dziecka. Książka to zawsze świetny prezent na taką okazję, a czytanie to dobry czas  na spędzenie wspólnych chwil. Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham Sama McBartney’a to jeden z moich pomysłów na wspólne czytanie z maluchem. To opowieść o potędze miłości miedzy małym a dużym i jestem pewna, że poruszy wszystkich: i małych, i dużych.

Mnie ta książka zachwyciła od pierwszego wejrzenia. Sama kupiłam ją w prezencie  dla wnuczek, ale od razu po przyjściu do domu musiałam ją przeczytać również mężowi 🙂

Bohaterowie tej opowieści, Mały Brązowy Zajączek i Duży Brązowy Zając, przepięknie zilustrowani przez Anitę Jeram, próbują za pomocą gestów i słów pokazać, jak bardzo się wzajemnie kochają. Czy jest to łatwe? I tak, i nie, bo z jednej strony trudno zmierzyć i ogarnąć coś tak nieskończonego jak miłość, a z drugiej strony niewiele trzeba, żeby poczuć się kochanym i umieć odwzajemnić to uczucie. Nasi bohaterowie są w tym mistrzami, bo trening czyni mistrza, a oni trenują z zapałem ku obopólnej radości.

Serdecznie zapraszam wszystkich Państwa do tej lektury i codziennego praktykowania miłości w relacjach ze swoimi dziećmi i innymi bliskimi.

                                                                                                                                                                                                                

                                                                                                                                                                                                          Małgorzata Strzelecka

 

Scroll to Top
Skip to content