Jadłospis-03.10-07.10.2022r.

 

PONIEDZIAŁEK 3.10.2022 Potrawa zawiera alergeny

 

Śniadanie: Płatki jaglane na mleku. Pieczywo mieszane z masłem, ser mozzarella, pomidor malinowy (D: wędlina). Rumianek do picia (Gluten, mleko,)

 

II śniadanie: Gruszki,  jabłka, Woda.

 

Obiad: Kasza orkiszowa,  pulpety z dorsza w sosie ziołowym, fasolka szparagowa gotowana, surówka z białej kapusty, marchewki i jabłka z jogurtem (D: z oliwką). Kompot malinowo -jabłkowy (gluten, jaja, mleko, seler)

 

Podwieczorek: Zupa krem z zielonego groszku z ziemniakami.  Koktajl morelowy na kefirze+ chrupki kukurydziane. (D: na napoju orkiszowym) (gluten, jaja, mleko, seler)

WTOREK 4.10.2022  Potrawa zawiera alergeny
Śniadanie: Kluski lane  na mleku. Pieczywo z masłem, pasztet z selera ze śliwką suszoną, słupki marchewki.  Herbatka owocowa (Gluten, mleko, jaja)

 

  II śniadanie: Banan, jabłka, Woda.

 

Obiad: Ziemniaki, pulpety z kurczaka w sosie musztardowym, kalafior gotowany, surówka z kalarepki z jabłkiem, z jogurtem (D: z oliwką). Kompot czereśniowo -jabłkowy (gluten, jaja, mleko, seler)

 

Podwieczorek: Zupa wielowarzywna z kaszą kukurydzianą.  Ryż pełnoziarnisty na mleku z twarogiem i jabłkami, woda (D: Ryż z duszonym jabłkiem) ( mleko, seler)

ŚRODA 5.10.2022  Potrawa zawiera alergeny
Śniadanie: Kasza krakowska na mleku. Pieczywo mieszane z masłem, jajecznica na parze, papryka czerwona (D: dżem). Woda z pomarańczami i miodem. (Gluten, mleko, jaja, miód)

 

II śniadanie: Jogurt naturalny z jagodami i bananami, (D: mus jagodowo bananowy), woda.

 

Obiad: Ziemniaki z natką pietruszki, gołąbki z indyka z kapustą pekińską w sosie pomidorowym, surówka z kiszonych ogórków z oliwką. Kompot wiśniowy. (Gluten, mleko, jaja)

 

Podwieczorek: Zupa pomidorowa z makaronem. Placki owsiane z amarantusem i gruszką + kawa zbożowa do picia (mleko, gluten, jaja, seler) (D: placuszki zgruszką b/jaj,  b/m)

CZWARTEK 6.10.2022  Potrawa zawiera alergeny
Śniadanie: Płatki kukurydziane  na mleku. Pieczywo z masłem, wędlina drobiowa,  ogórek kiszony (mleko, gluten)  Herbata miętowa

 

II śniadanie: Melon, jabłka, Woda

 

Obiad: Makaron z sosem bolońskim z szynki, mizeria z jogurtem, (D: z oliwką)

Kompot wieloowocowy (Gluten, mleko, jaja ,seler)

 

Podwieczorek: Krem z ciecierzycy z pomidorami, ziemniakami i groszkiem ptysiowym. Kisiel owocowy z gruszką + wafle ryżowe. (Mleko, gluten, seler)

PIĄTEK 7.10.2022  Potrawa zawiera alergeny
Śniadanie: Kakao na mleku do picia. Bułeczka z masłem, z twarożkiem truskawkowym (D: wędlina, herbata), (mleko, gluten, kakao)

 

II śniadanie: Gruszki, jabłka,  woda.

 

Obiad: Ziemniaki, mintaj w sosie cytrynowym, bukiet warzyw, surówka kapusty kiszonej z marchewką, z oliwką. Kompot czereśniowo-śliwkowy. (gluten, mleko, jaja, seler)

 

Podwieczorek: Zupa kalafiorowa z ryżem.  Murzynek z cukinią,  mleko  do picia (D: placuszek , herbatka) (Mleko, jaja, gluten, seler)

Scroll to Top
Skip to content