Kwiecień 2023

KWIECIEŃ

Kwiecień przywitał nas piękną wiosenną pogodą, dużo czasu spędzaliśmy w ogrodzie rozglądając się za pierwszymi mieszkańcami łąki jak i również bawiąc się w piaskownicy. Ponownie odwiedził nas Pan, który grał na puzonie, śpiewał z nami wiosenne piosenki o bocianie i żabce. Ciocie zorganizowały nam wspaniałą ruchową zabawę przebierając się za bociany tańczyliśmy do piosenki „Kle kle boćku” było dużo śmiechu i radości.

Zaczęliśmy przygotowania do nadejścia Świąt Wielkanocnych z racji tego przypomnieliśmy sobie zwyczaje świąteczne. Ciocie powiedziały nam jakie pokarmy powinny znaleźć się w wielkanocnym koszyku, a podczas zajęć plastycznych ozdabialiśmy pisanki, oraz robiliśmy palemki które zabraliśmy do domu.

Po świątecznej przerwie, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy podczas zabaw i zajęć związanych z tematem „Zwierzęta mieszkający na wiejskim podwórku” ciocie opowiedziały nam o pracy rolnika i jego obowiązkach. Nie zabrakło nagrań z odgłosami zwierząt gospodarskich, oraz piosenek przy których się świetnie bawiliśmy.

22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi dowiedzieliśmy się, że Ziemia jest naszym domem i że powinniśmy o nią dbać, bo dzięki temu sami jesteśmy zdrowsi. Ciocie pokazały nam sposób dbania o porządek na Ziemi poprzez segregację śmieci omawiając, jakie kolory mają pojemniki na poszczególne rodzaje odpadów, oraz dopasowywaliśmy śmieci do odpowiednich pojemników. Wykonaliśmy wspólną pracę plastyczną „Dbamy o Naszą Planetę”.

Scroll to Top
Skip to content