Luty 2023

LUTY

Luty rozpieszczał nas zimową aurą starszaki korzystając z pogody wychodziły do ogrodu, aby porzucać się śnieżkami oraz lepić bałwana nie zapominając oczywiście o nosie z marchewki i garnku na głowie. W ramach zajęć sensoplastycznych z pomocą mąki ziemniaczanej i oleju opiekunki stworzyły puszysty śnieg, z którego lepiliśmy na sali śnieżne kule oraz mini bałwanki.

Bal karnawałowy w żłobku to okazja do świetnej zabawy. Przygotowując się do zabawy maluszki jak i starszaki w naszym żłobku tworzyły wraz z opiekunkami maski karnawałowe oraz ozdabiały papierowe baloniki wykorzystując przy tym cekiny, kolorowe piórka, kasze jak i brokat. Tego dnia sale wprowadzały w wesoły nastrój. Dzieci przebrane były w ulubione postacie z bajek, wspólna zabawa przy ulubionych dziecięcych przebojach przyniosła nam wiele radości.

9 lutego w naszym żłobku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy w tym dniu sale starszaków zamieniły się w prawdziwe włoskie pizzerie, a dzieci w kucharzy. Maluszki tworzyły grupowe prace plastyczne przedstawiające pizze używając do tego bibuły bądź kolorowego papieru.

Ważnym dniem w kalendarzu żłobkowicza jest dzień kota, obchodziliśmy go 17 lutego. Dzieci miały możliwość zabawy z pluszowym kotem zapoznały się z jego wyglądem, zwyczajami oraz akcesoriami potrzebnymi do jego pielęgnacji. Opiekunki przygotowały dla dzieci teatrzyk pt. „Pan kotek był chory” po jego zakończeniu wspólnie śpiewaliśmy i graliśmy na instrumentach poznane piosenki o kotku m.in. „ Kotek puszek”, „Kotki dwa”.

 

Scroll to Top
Skip to content