Marzec 2023

MARZEC

Pogoda płatała nam figle jak to mówią „W marcu jak w garncu” taki właśnie był ten miesiąc. My jednak się nie zniechęcaliśmy i gdy na dworze padał deszcz szukaliśmy pierwszych oznak wiosny w naszych salach, wykorzystując do tego lupy. Jeżeli tylko pogoda nam sprzyjała braliśmy w nasze małe rączki grabki i robiliśmy w naszym ogródku porządki, aby później móc posadzić w naszej ogródkowej donicy piękne kolorowe wiosenne kwiaty. Poprzez zmysły węchu, wzroku i dotyku poznaliśmy kolory, fakturę, zapachy oraz nazwy wiosennych kwiatów. Nasze ciocie wprowadziły nas w tradycje i zwyczaje pożegnania zimy – Marzanna.

W wolnym czasie maluszki jak i starszaki tańczyły z ulubionymi kolorowymi szarfami przy wiosennych przebojach oraz muzyce Vivaldiego „Cztery pory roku – wiosna”. Chodziliśmy również na salę ruchową, gdzie znajduje się basen z kulkami, ścieżka sensoryczna oraz ciocie robiły nam tor przeszkód, super zabawa na deszczowe dni.

Odwiedził nas też Pan który grał na puzonie i śpiewał z nami piosenki na początku byliśmy zdziwienie jego obecnością i nieco wycofani ale po chwili nam się spodobało a na sali zrobiło się głośno i wesoło – ciocie mówiły że będziemy się z nim częściej widywać co nas cieszy bo będziemy mogli poznać również inne instrumenty muzyczne a na niektórych nawet zagrać.

Scroll to Top
Skip to content