Styczeń 2023

STYCZEŃ

W styczniu nasze maluszki poznały zawód stomatologa oraz lekarza zapoznając się z akcesoriami potrzebnymi do pracy w tych zawodach. Dzieci miały okazję dowiedzieć się jak dbać o higienę jamy ustnej, aby ząbki były zawsze zdrowe, a uśmiech błyszczał czystością.

Dzieci wcieliły się w lekarza i opatrywały chore misie oraz lale wykorzystując bandaże oraz plasterki.

Babcia i dziadek to słowa, które kojarzą nam się z ciepłem i miłością. W naszym żłobku obchodziliśmy ten wspaniały dzień 20 stycznia dzieci przygotowały piękne laurki oraz samodzielnie wykonywały mydełka. Z tej okazji uczyliśmy się wierszyków oraz piosenek, nasze starszaki grupa sówek i pszczółek zorganizowały występ dla babć i dziadków w ten sposób wyraziły swoją miłość i wdzięczność za ich trud i oddanie.

Nasze Promyczki nie zapomniały również o ptakach, które pozostały z nami w ten zimowy czas i nie wyleciały do ciepłych krajów. Dzieci dowiedziały się jak możemy pomóc przetrwać ptakom okres zimowy dokarmiając je. Z ogromną radością wsypywały ziarenka do karmnika, który po zajęciach zagościł w naszym żłobkowym ogrodzie. Na zakończenie zajęć wykonywaliśmy karmniki z kolorowego papieru oraz tektury.

Scroll to Top
Skip to content