Aktualności Majowe

Majowa piękna pogoda pozwoliła nam na liczne wyjścia na podwórko. Na naszym placu zabaw największymi atrakcjami są m.in. autka czy motorki.  Ogromnym zainteresowaniem dzieci w sezonie letnim cieszy się piaskownica, gdzie mają możliwość rozwijać swoją koordynację, kreatywność i wyobraźnię. Ta radość i uśmiechy dzieci pokazują nam jak bardzo lubią spędzać czas na świeżym powietrzu, dlatego wykorzystujemy każdy promyk słońca.

Dzieci wraz z paniami zadbały także o kąciki ogrodnicze sadząc różne rodzaje kwiatów po to, aby teraz obserwować rozwój roślin i dbać o ich nawadnianie.

W naszej placówce zorganizowany został kolejny cykl spotkań tym razem pt. “Bezpieczeństwo na drodze”.  Dzięki uprzejmości pracowników policji dzieci mogły poznać zawód przez nich wykonywany, oswoić się z postacią policjanta oraz utrwalić jak bezpiecznie poruszać się po ulicy.

Kolejno w ramach zajęć rytmicznych gościliśmy rodziców z grupy Żabki, którzy zaprezentowali przedszkolakom grę na akordeonie. Zapoznali dzieci z budową instrumentu oraz pozwolili chętnym przedszkolakom na nim zagrać.

Ponadto w naszym miesięcznym planie nie zabrakło wielu zajęć plastycznych i sensorycznych.

Był to miesiąc pełen muzycznych, dydaktycznych, ruchowych i plastyczno-sensorycznych doświadczeń.

Zapraszamy do zdjęć 🙂

Scroll to Top
Skip to content