Jadłospis - Żłobek 20 | Żłobek nr 20

Jadłospis

DATA ŚNIADANIE OBIAD ZUPA PODWIECZOREK
27.06.2021 Kawa zbożowa  na mleku d/na mleku roślinnym. Twarożek biały z miodem d/kanapka z miodem. Pieczywo mieszane z masłem d/flora.

II śniadanie jabłka banany.

Gulasz wołowy w sosie chrzanowym. Buraki pure. Surówka z kapusty młodej  marchewki dymki z sosem jogurtowym/tłuszczem roślinnym. Ziemniaki młode z wody posypane koperkiem. Kompot owocowy. Zupa jarzynowa (kalafior cukinia kalarepa )z ryżem, natka. Koktajl na bazie jogurtu naturalnego  z brzoskwiniami  d/ mus  brzoskwiniowy, biszkopty chrupki kukurydziane.
ALERGENY GLUTEN LAKTOZA LAKTOZA SELER LAKTOZA GLUTEN JAJA
28.06.2021 Lane kluski na mleku d/na mleku roślinnym .Ser żółty na kanapce z ogórkiem świeżym d/kanapka z wędlina.

b laktozy. Pieczywo mieszane z masłem d/flora. Herbata owocowa.

II śniadanie jabłka banany

Talarki koperkowe z mintaja. Fasolka zielona z wody. Surówka z rzodkiewki sałaty lodowej  kiełkami lucerny z dymka sosem jogurtowym d/tłuszczem roślinnym. Kasza pęczak. Kompot wiśniowy. Zupa ogórkowa z ziemniakami zabielana śmietaną, natką. Ciasto z truskawkami  , d/mus truskawkowy chrupki kukurydziane, napój owocowy.
ALERGENY GLUTEN LAKTOZA JAJA GLUTEN JAJA LAKTOZA SELER LAKTOZA LAKTOZA GLUTEN JAJA
29.06.2021 Kasza manna na mleku d/na mleku roślinnym. Pasta jajeczna ze szczypiorem z pomidorem suszonym d/wędlina. Pieczywo mieszane z masłem d/flora. Napój miętowy z cytryną.

II śniadanie jabłka winogrona białe.

Spaghetti z mięsa drobiowego  z warzywami ,  sosem pomidorowym. Brokuł z wody. Surówka z marchwi, pomarańczą rodzynkami  i tłuszczem roślinnym. Makaron pełnoziarnisty Kompot owocowy.

 

Zupa z botwina ryżem , koperkiem. Kisiel malinowy z tartym jabłkiem, biszkopty chrupki kukurydziane.

 

ALERGENY GLUTEN LAKTOZA JAJA JAJA GLUTEN LAKTOZA SELER GLUTEN
 30.06.2021 Płatki kukurydziane pełnoziarniste na mleku d/na mleku roślinnym. Szynka drobiowa na kanapce z sałata lodowa i pomidorem Pieczywo mieszane z masłem d/flora. Napój rumiankowy z cytryną.

II śniadanie jabłka banany

Gołąbki inaczej w sosie pomidorowym. Surówka z ogórka małosolnego papryki żółtej dymki z tłuszczem roślinnym. Ziemniaki młode  posypane koperkiem. Kompot ananasowy. Zupa z cukinią , kasza kuskus, natka. Makron ryżowy z serem i musem jogurtowo truskawkowym, d/musem truskawkowym.
ALERGENY LAKTOZA GLUTEN GLUTEN  JAJA SELER GLUTEN LAKTOZA
01.07.2021 Kasza jaglana  na mleku d/na mleku roślinnym. Pasta z bobu , jajka  szczypioru d/b jajka. Pieczywo mieszane z masłem d/flora. Napój miętowy z cytryną.

II śniadanie jabłka truskawki banany

Hamburgery drobiowe. Marchewka mini z wody. Surówka z kapusty kiszonej z jabłkiem, dymką  tłuszczem roślinnym. Kasza gryczana. Kompot wiśniowy. Zupa z brokułom   lanymi kluskami d/kasza jaglana, natka. Koktajl na bazie maślanki jagodowo bananowy ,d/mus jagodowo bananowy   chrupki kukurydziane.
ALERGENY LAKTOZA GLUTEN JAJA GLUTEN JAJA SELER JAJA GLUTEN LAKTOZA

Dzieci z dietami eliminacyjnymi otrzymują posiłki wg zaleceń lekarza, na podstawie zaświadczenia lekarskiego. Informacje o składnikach alergennych użytych do przygotowania posiłków zgodnie z jadłospisem opracowano zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1169/2011 dnia 25 października 2011 r. w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności (…) Wszystkie dzieci otrzymują na żądanie wodę do picia w nieograniczonych ilościach. JADŁOSPIS MOŻE ULEC ZMIANOM. Produkty w opakowaniach jednostkowych wydano zgodnie z receptura i jadłospisem do wykorzystania sól wydano w ilości 1,4g/dziecko/dzień.

Przewiń do góry
Przejdź do treści