Jadłospis - Żłobek 20 | Żłobek nr 20

Jadłospis

DATA ŚNIADANIE OBIAD ZUPA PODWIECZOREK
06.02.2023 Kakao na mleku d/na mleku roślinnym. pasta z jajkiem , pomidorem suszonym szczypiorkiem d/wędlina. Pieczywo mieszane pieczywo bezglutenowe z masłem d /flora.

II śniadanie jabłka banany

Kotleciki cielęce d/ryba. Pure z cukinii. Surówka z kapusty kiszonej jabłka dymki z tłuszczem roślinnym. ziemniaki puree posypane koperkiem. Kompot owocowy. Zupa dyniowa z lanymi kluskami d/ziemniakami , natka. Koktajl mleczny z morelami d/napój roślinny z morelami , herbatniki, chrupki kukurydziane.
ALERGENY GLUTEN LAKTOZA GLUTEN JAJA SELER LAKTOZA GLUTEN
07.02.2023 Płatki kukurydziane na mleku d/na mleku roślinnym. Twarożek z ogórkiem świeżym koperkiem d/ wędlina. Pieczywo mieszane pieczywo bezglutenowe z masłem d /flora.

Herbata miętowa z cytryną.

II śniadanie jabłka banany

Kotlety rybne. Buraki pure. Surówka z ogórka kwaszonego papryki żółtej  dymki z tłuszczem roślinnym. Kasza bulgur. Kompot truskawkowy. Zupa z kapusta słodka ziemniakami koperkiem. Ciasto drożdżowe d/placki z jabłkiem napój owocowy.
ALERGENY GLUTEN LAKTOZA GLUTEN JAJA SELER GLUTEN JAJA LAKTOZA
08.02.2023 Kasza kuskus na mleku d/na mleku roślinnym. Pasta z soczewicy czerwonej , natki. Pieczywo mieszane pieczywo bezglutenowe z masłem d /flora.

Herbata z cytryna.

II śniadanie jabłka banany.

Kotlety z jajka d/kotlety z soczewicy. Brokuł z wody. Surówka z marchwi jabłka z jogurtem d/tłuszczem roślinnym. Ziemniaki pure posypane koperkiem. Kompot wiśniowy. Zupa kalafiorowa z mlekiem kokosowym , ryżem , koperkiem. Kisiel z czereśni , wafle chrupki kukurydziane.
ALERGENY GLUTEN LAKTOZA GLUTEN JAJA LAKTOZA SELER GLUTEN
09.02.2023 Lane kluski na mleku d/na mleku roślinnym. Szynka drobiowa z sałata pomidorem malinowym. Pieczywo mieszane pieczywo bezglutenowe z masłem d /flora. Herbata owocowa.

II śniadanie jabłka melony.

 

Kotlety schabowe z fileta kurczaka. Marche z groszkiem. Mizeria z jogurtem d/tłuszczem roślinnym. Kasza jaglana. Kompot owocowy. Zupa szpinakowa z makaronem d/kasza jaglana, natka. Koktajl  mleczny z mango d/napój roślinny z mango, herbatniki, chrupki kukurydziane.
ALERGENY GLUTEN LAKTOZA GLUTEN JAJA LAKTOZA SELER GLUTEN LAKTOZA
10.02.2023 Ryz na mleku d/na mleku roślinnym. Ser żółty mierzwiony z rzodkiewka d/wędlina. Pieczywo mieszane pieczywo bezglutenowe z masłem d /flora.

Herbata owocowa. II śniadanie jabłka pomarańcze.

Spaghetti z indyka w sosie pomidorowo warzywnym. Surówka coleslaw z jogurtem d/tłuszczem roślinnym. Makaron d/makaron bezglutenowy. Kompot ananasowy. Barszcz czerwony z ziemniakami koperkiem. Twarożek z musem malinowym d/mus malinowy  , biszkopty chrupki kukurydziane.
ALERGENY GLUTEN LAKTOZA GLUTEN JAJA LAKTOZA SELER GLUTEN LAKTOZA

Dzieci z dietami eliminacyjnymi otrzymują posiłki wg zaleceń lekarza, na podstawie zaświadczenia lekarskiego. Informacje o składnikach alergennych użytych do przygotowania posiłków zgodnie z jadłospisem opracowano zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1169/2011 dnia 25 października 2011 r. w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności (…)Wszystkie dzieci otrzymują na żądanie wodę do picia w nieograniczonych ilościach. JADŁOSPIS MOŻE ULEC ZMIANOM. Produkty w opakowaniach jednostkowych wydano zgodnie z receptura i jadłospisem do wykorzystania sól wydano w ilości 1,4g/dziecko/dzień.

Scroll to Top
Skip to content