Kwiecień

Kwiecień – plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata.

Cieszymy się z ładnej pogody, gdy w kwietniu przeplata się lato, a nie zima, to dzieci spędzają czas w ogródku żłobkowym, w zimowej porze kwietnia bawią się na salach, rozwijają swoje talenty, doskonalą umiejętności, uczą się nowych rzeczy.

Tegorocznego kwietnia pierwszy raz był obchodzony ”Dzień Opiekuna małego dziecka”.  Wszystkim pracownikom żłobków, a w szczególności Paniom Opiekunkom składamy serdeczne życzenia za trud, jaki wkładają w opiekę nad najmłodszymi. Życzymy również zdrówka i wiele uśmiechu. Dziękujemy, że jesteście!

Wielkanoc – serdeczne życzenia dla Wszystkich rodziców, dzieci oraz pracowników, smacznych potraw oraz miłego czasu w gronie rodzinnym.

Święta wielkanocne to również okazja do spotkań, jak co roku w naszym żłobku organizowane są spotkania, na których rodzice wraz z dziećmi wykonują prace plastyczne. Jest to czas integracji, dłuższych rozmów oraz sympatycznej zabawy przy dekorowaniu ozdób wielkanocnych, które później może podzwiać rodzina żłobkowiczów.

Zajęcia muzyczne – Panie Opiekunki tworząc mini zespół muzyczny zaznajamiają dzieci z różnymi stylami muzycznymi, instrumentami, tempem, rytmem. Dzieci bawią się wspaniale, rozwijając przy tym swoją wrażliwość muzyczną.

Bezpieczne zwiedzanie okolicy – najstarsza grupa Biedronek pod czujnym okiem swoich troskliwych Pań odwiedza plac zabaw „Dinozaury”. Panie dbają o bezpieczeństwo dzieci, w trakcie tych krótkich podróży przekazują dzieciom zasady bezpieczeństwa, jak zachowywać się na placu, co jest dozwolone, a co nie. Dzieci uczą się odpowiedzialności, bezpiecznego poruszania oraz współpracy.

U „Zajączków” pracowicie i twórczo dzieci rozwijają swoje zdolności artystyczne. Dzięki możliwości malowania, rysowania, kolorowania różnymi technikami oraz różnymi dostępnymi artykułami plastycznymi dzieci rozwijają swoją wrażliwość i inteligencję plastyczną, ćwiczą sensorykę małą, a także mają zajęcia z terapii ręki, która w późniejszym czasie zaowocuje chociażby prawidłowym napięciem mięśniowym.

Scroll to Top
Skip to content