Maj w żłobku

W maju, w naszym żłobeczku obchodziliśmy cztery święta. Wiele ciekawego się działo, a przez wspólną zabawę dużo się nauczyliśmy.

Dzień strażaka– poznaliśmy dokładnie zawód strażaka, jak wygląda jego mundur oraz jakie elementy do gaszenia pożaru są potrzebne. Poprzez zabawę, przez chwilę mogliśmy poczuć się jak prawdziwi bohaterowie, gasząc pożar niebieskimi piłeczkami imitującymi wodę.
Dzień pszczoły– wspólnie utrwaliliśmy sobie jej wygląd i  jaki dźwięk wydaje. Nasze ciocie opowiedziały nam jak bardzo są one pracowite oraz jak wygląda ich domek. Dowiedzieliśmy się, kto jest najważniejszy w ulu i że to właśnie dzięki pszczółkom powstaje pyszna, słodziutka przekąska jaką jest miód.
Z okazji tego święta, ciocie dla nas wszystkich przygotowały teatrzyk, który oglądaliśmy z zaciekawieniem! Na sam koniec przedstawienia, wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę „Pszczółka śpi w ogrodzie”.
Dzień mamy– uczyliśmy się nowych piosenek z okazji Dnia mamy, poznaliśmy różne formy aktywnego spędzania czasu z mamą. Wszyscy przygotowaliśmy drobne upominki dla naszych kochanych mam, które sprawiły im dużo radości, a nawet łzy wzruszenia.
Dzień flagi był dla nas równie ważnym świętem. Poznaliśmy z jakich kolorów składa się flaga naszego kraju, jak brzmi nasz hymn oraz jak wygląda godło.
Z okazji każdego święta każda grupa wykonała prace plastyczne, które nasi rodzice podziwiali na żłobkowym korytarzu.
Scroll to Top
Skip to content