Maj w żłobku

W Maju, w naszym żłobeczku dużo się działo.

Poprzez wspólną zabawę poznawaliśmy zasady bezpiecznego przechodzenia przez pasy. Utrwalaliśmy kolory na sygnalizacji świetlnej podczas robienia pracy plastycznej. Jak również przypominaliśmy sobie pozostałe kolory w trakcie zabaw ruchowych z chustą animacyjną Klanza.

Świętowaliśmy takie dni jak:

-Dzień Strażaka, w którym to poznawaliśmy na czym polega ich bardzo ciężki zawód oraz jakie są ich atrybuty. Mogliśmy przez chwilę poczuć się tak, jak prawdziwi strażacy, poprzez zabawę, w której ratowaliśmy kotka z opresji, zasypywaliśmy plamę oleju na ulicy a także gasiliśmy pożary.

-Światowy dzień ślimaka, w ten dzień odwiedzili nas przyjaciele z łączki. Mogliśmy podziwiać ich wygląd, zaobserwować jak się poruszają i dowiedzieć się co jedzą oraz gdzie żyją.

-W Dniu Flagi zrobiliśmy wspólną pracę plastyczną pod tytułem ,,Flaga Polski’’ oraz dowiadywaliśmy się ciekawych informacji na temat naszego cudownego kraju.

-Najważniejszym dniem w tym miesiącu był jednak Dzień naszych kochanych Mam. Przygotowywaliśmy dla nich piękne laurki oraz prezenty, w których mogliśmy wyrazić jak bardzo je kochamy.

W jednej z grup mieliśmy także możliwość zaobserwowania warunków ciepła i zimna. Chodziliśmy po butelkach, w których była woda o różnej temperaturze, mogliśmy poczuć różnice na własnych stópkach oraz poznawaliśmy sensorycznie substancje o rożnej temperaturze.

Zrobiliśmy własne, niepowtarzalne, kolorowe butelki sensoryczne, przy których wykazaliśmy się kreatywnością i fantazją.    

W najmłodszej grupie mogliśmy zaprezentować nasze wyjątkowe wygibasy przy swobodnym tańcu do naszych ulubionych piosenek.

Robiliśmy również sałatkę owocową, która była pyszna i bardzo zdrowa. Mniam!!

Scroll to Top
Skip to content