Aktualności w marcu

Marzec często kojarzy się z końcem zimy oraz początkiem wiosny. W tym miesiącu dni stają się dłuższe, temperatura zaczyna rosnąć, a przyroda stopniowo budzi się do życia po zimowej śpiączce, to wszystko wprowadza atmosferę optymizmu i nadziei na nadchodzące cieplejsze dni.

A w naszym żłobeczku był to czas pełen ciekawych i edukacyjnych doświadczeń dla dzieci, które pozwolił im lepiej zrozumieć świat wokół nich.

Odwiedził Nas niesamowity gość – przyszła do Nas piękna, uśmiechnięta, ale również kapryśna Pani Wiosna. Była ubrana w kwiecistą sukienkę, słomiany kapelusz, trzymająca w ręku bukiet kolorowych kwiatów i kosz pełen niespodzianek dla małych Żłobkowiczów. Witała dzieci w drzwiach rozdając naklejki i sypiąc kwiatki. Bawiła się, śpiewała, tańczyła i zbierała wiosenne skarby. Dzieci wyruszyły na małe wyprawę w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny, takich jak pąki kwiatów, ptasie gniazda czy kolorowe kamienie.

Obchodziliśmy Dzień Teatru – była okazja do celebrowania teatru jako formy sztuki, która może inspirować, bawić, poruszać i przekazywać ważne przesłania. My przygotowaliśmy dla naszych dzieci teatrzyk cieni przedstawiając “Na straganie” Jan Brzechwa, który przyciągnął uwagę dzieci i dorosłych.

Odbyły się u nas Warsztaty Wielkanocne – był to wyjątkowy czas pełen radości, kreatywności i wspólnego spędzania czasu, który umożliwiał nam nawiązanie silniejszych więzi społecznych między Rodzicami a personelem żłobka. Dzięki aktywności rodziców oraz wspólnemu wysiłkowi naszych małych artystów, mogliśmy wspólnie stworzyć piękne dekoracje wielkanocne, które ozdobiły domy naszych małych Żłobkowiczów i wprowadziły do nich atmosferę świątecznej magii.

Dzieci miały wiele ciekawych i interesujących zajęć w naszej placówce. Staramy się, aby każdy dzień w żłobku był wyjątkowy i atrakcyjny. 

Scroll to Top
Skip to content