Aktywności w kwietniu

W kwietniu nasze maluszki miały wyjątkowy spektakl “Twoje czy moje”.  To opowieść, w której głównymi bohaterami są kolorowe kółka. W jednym z tych kółek mieszkał “ktosiek”, charakteryzujący się niechęcią do dzielenia się swoimi zabawkami. Jednakże pod wpływem zachęt, postać ta postanowiła przezwyciężyć swoją niechęć i rozpoczęła aktywnie dzielenia się z innymi. Dzieci zostały zabrane w świat scenicznej magii, gdzie muzyka klasyczna Piotra Czajkowskiego, słowo, taniec oraz ruch sceniczny wpływały na ich emocje i wrażenie wywołane opowieścią płynącą ze sceny, dzięki której pozwalała w przyjaznych, niepowtarzalnych warunkach zapoznać i zaciekawić maluchy sztuką.

“Dzień Marchewki”- 4 kwietnia Marchewka była bohaterką dnia w żłobku. Dzieci poznały historię marchewki, jej odmianę, pochodzenie, jakie witaminy zawiera, budowę, oraz do jakich potraw może być wykorzystana. Dzieci miały okazję częstować się surową marchewką i próbować soku z marchewki. Na obiad dostały jako dodatek do dania głównego marchewkę junior z masełkiem, a na podwieczorek zjedzą ciasto marchewkowe.

“Dzień Chomika” – Podczas obchodów Dnia Chomika, dzieci nie tylko świetnie się bawiły, ale również zadbały o naszego gościa specjalnego, Chomiczka Tuptusia, jak najlepiej potrafiły. Wszystkie maluchy wykazały się ogromną troską i odpowiedzialnością wobec naszego malutkiego przyjaciela. Żłobkusie miały okazję karmić Chomiczka, dbać o jego czystość oraz zapewniać mu komfort i bezpieczeństwo. Wspólnie z opiekunkami, dzieci kontrolowały, czy Chomiczek ma świeżą wodę oraz odpowiednią ilość pożywienia. Ponadto, maluchy były bardzo ostrożne, aby nie przestraszyć gościa i zapewnić mu spokojne i przyjazne otoczenie. Dzieci wykazały się także ogromną empatią i zrozumieniem dla potrzeb Chomiczka. Każde z nich chętnie dzieliło się swoją uwagą, aż po samym Chomiczku widać było wyraźne oznaki wdzięczności i radości z towarzystwa. Dzięki zaangażowaniu i opiece naszych małych opiekunów, Chomiczek Tuptuś mógł poczuć się jak w domu i cieszyć się dniem pełnym zabawy. Ich starania były niezwykle wzruszające i zasługują na najwyższe pochwały!

“Dzień Czekolady” – Żłobkowicze z najstarszej grupy mieli niezwykłą okazję świętować Dzień Czekolady w naszym żłobku! To były niesamowite chwile słodkich przyjemności i niezapomnianych doświadczeń dla naszych małych odkrywców. Dzieci moczyły ulubione owoce w roztopionej czekoladzie, co sprawiło im wiele radości i zachwytu. Ich twarze pełne uśmiechu były najlepszą nagrodą dla naszego zespołu. A na zakończenie dnia dla wszystkich grup czekała słodka niespodzianka – pyszne ciasto czekoladowe, które zostało upieczone specjalnie dla naszych małych smakoszy w naszej kuchni żłobkowej. Był to doskonały sposób na zakończenie tego wyjątkowego dnia.

Dzieci oprócz niesamowitych nietypowych dni, miały wiele ciekawych i rozwijających zajęć. Poznały zawód strażaka i lekarza. Przygotowywały pyszną sałatkę owocową, poznawały kolory, instrumenty muzyczne, kształty, części ciała oraz zamieniały się w małych ogrodników.

Był to intensywny czas dla naszych małych Żłobkowiczów.

 

Scroll to Top
Skip to content