Jadłospis od 03-07.04.2023

DATA ŚNIADANIE OBIAD ZUPA PODWIECZOREK
Poniedziałek

03.04.2023

Kasza gryczana krakowska na mleku  pieczywo mieszane z pastą z cieciorki, ogórek świeży .                            II śniadanie: owoce sezonowe. Kluski kładzione z mąki pszennej i kokosowe,  ala”gołąbki z mięskiem mieszanym, ryżem   w sosie pomidorowo- ziołowym, surówka z marchewki tartej z jabłkiem i kukurydzą złocistą w sosie jogurtowo-szczypiorkowym. Kompot  owocowy. Kapuśniak z kapusty kiszonej z warzywami, ziemniakami, cebulką, natką pietruszki Maślanka owocowa, herbatniki.
  Laktoza, gluten Gluten, jaja Seler Laktoza, gluten
Wtorek

04.04.2023

Kasza manna z dynią na mleku, pieczywo mieszane z masłem, paprykarz, plasterek ogórka kiszonego, mięta.                                           II śniadanie: owoce sezonowe. Ziemniaki z  koperkiem , pulpecik  wiepszowo- wołowy w sosie własnym, cukinia pieczona na jarzynkę surówka z pomidora , cebulki, sałaty roszponki, rukoli,  rzodkiewki z jogurtem naturalnym. Kompot owocowy. Zupa kalafiorowa z warzywami, płatkami pszennymi, natką pietruszki, zabielana śmietaną.  Naleśniki z serem, polane musem owocowym .
  Laktoza, gluten, jaja Gluten, jaja Seler, gluten Laktoza
Środa

05.04.2023

Kasza kukurydziana na mleku , pieczywo mieszane z masłem, ser mozzarella z pomidorem. II śniadanie: owoce sezonowe. Makaron pełnoziarnisty, pulpeciki z mięsa mieszanego  w sosie  jarzynowym, marchew mini na jarzynkę,  sałata lodowa ze śmietaną.

Kompot owocowy.

Zupa z dyni z ziemniakami, warzywami,   natką pietruszki, doprawiona mleczkiem kokosowym.  

Ciasto biszkoptowe z owocami, ciepłe mleczko do picia .

  Laktoza, gluten Gluten, jaja Seler, gluten Laktoza
Czwartek

06.04.2023

 

Kakao na mleku. Pieczywo mieszane z masłem, plasterkiem wędlinki, listkiem sałaty masłowej, szczypiorkiem,  kosteczką papryki kolorowej.                 II śniadanie: owoce sezonowe. Ziemniaki puree z kotletami wieprzowymi. Jarzynka: leczo z cukinii,  marchewki z pomidorami  puszki i dodatkiem oleju rzepakowego. Surówka z buraczków czerwonych z cebulką, jabłkiem i olejem. Kompot owocowy. Zupa z soczewicy czerwonej z kluseczkami lanymi, warzywami,  natką pietruszki. Kasza kukurydziana z musem malinowym.
  Laktoza, gluten Gluten, jaja, laktoza Seler Laktoza
 

Pątek

07.04.2023

Zacierki pszenno-kukurydziane na mleku. Pieczywo mieszane z masłem, kanapki z sera białego i miodu. II śniadanie: owoce sezonowe. Kuleczki ryżu, klopsiki mięsne  w lekkim sosie porowym,  kosteczki z bakłażana, pieczone z ziołami na jarzynkę,  Surówka: kolorowa rzodkiewka ze szczypiorem i jogurtem. Kompot owocowy. Zupa ogórkowa z   ziemniakami i natką, z uśmiechem ze śmietany. Koktajl z jogurtu naturalnego o smaku  owocowym, biszkopty.
  Laktoza, gluten Gluten, jaja, laktoza Seler, gluten Laktoza, gluten, jaja

Dzieci z dietami eliminacyjnymi otrzymują posiłki wg zaleceń lekarza, na podstawie zaświadczenia lekarskiego. Wszystkie dzieci otrzymują na żądanie wodę do picia w nieograniczonych ilościach. Informacje o składnikach alergennych użytych do przygotowania posiłków zgodnie z jadłospisem opracowano zgodnie z Rozporządzeniem  Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 r. w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności (…)

Scroll to Top
Skip to content