Zajęcia w żłobku – czerwiec 2023

Czerwiec to czas obfitujący w wiele ciekawych zdarzeń. Dzieci obchodziły swoje święto – Dzień Dziecka, a opiekunki własnoręcznie przygotowały dla nich wyjątkowe prezenty (poduszki i plecaki). To również czas przygotowań do powitania nowej pory roku – lata. Nasi wychowankowie uczyli się jakie znaki wskazują, że zbliża się najcieplejszy okres w roku. W grupie IV i V na wspólnym spotkaniu obchodziliśmy Dzień Mamy i Taty. Najmłodsi przygotowali krótki pokaz choreograficzny oraz wręczyli wykonane samodzielnie prezenty swoim rodzicom. Dużo czasu dzieci spędzały na ogrodzie podczas zabaw swobodnych.

Czerwiec to również czas pożegnań – żegnamy wszystkie dzieci odchodzące od września do przedszkoli. Z tej okazji przygotowaliśmy drobne upominki i dyplomy dla naszych absolwentów.

Podczas zajęć w żłobku nasi wychowankowie poszerzyli swoją wiedzę, rozwinęli również umiejętność współpracy w grupie i zdolności poznawcze. Dzieci poszerzyły swój zakres słownictwa i nauczyły się nowych piosenek. Podczas wykonywania prac plastycznych ćwiczona była motoryka mała i koordynacja wzrokowo – ruchowa. Zabawy swobodne na ogrodzie przyczyniły się do poprawy motoryki dużej.

W grupie I odbyła się kontynuacja akcji „Cała Polska czyta dzieciom i my też” – rodzice, dziadkowie naszych podopiecznych odwiedzili żłobek, żeby przeczytać wybrane bajki/wiersze. Odbyło się również spotkanie ze specjalnym gościem – instruktorką pilates, która poprowadziła krótkie zajęcia ruchowe z udziałem dzieci. Nasi wychowankowie mieli możliwość przenieść się na polską wieś i wziąć udział w wykopkach (kopanie ziemniaków). Odbyły się także zajęcia, podczas których najmłodsi wykonywali domowe obowiązki – robili pranie i wywieszali mokre ubrania na sznurkach. Na chwilę dzieci wraz z opiekunkami przeniosły się do słonecznej Italii i brały udział w makaronowym szaleństwie.

W grupie II najmłodsi przygotowali prezenty dla tatusiów z okazji Dnia Taty. Były to, udekorowane własnoręcznie, kolorowe krawaty. Dzieci wykonywały też zakładki do książek oraz malowały żółte słoneczka podczas zabaw na ogrodzie.

Grupa III poznała sezonowe owoce, czyli arbuzy i truskawki. Najmłodsi wykonali przy tym prace plastyczne i mieli możliwość spróbowania pysznych owoców. Podczas zajęć o rowerach zaznajomili się z zasadami ruchu drogowego i wymaganiami dotyczącymi stroju rowerzysty, a także stworzyli swoje własne rowery na papierze.

Grupa IV również miała możliwość poznania różnych rodzajów owoców. Wzięła udział również w zajęciach ruchowych, które miały miejsce na żłobkowym ogrodzie.

Grupa V skupiła się w tym miesiącu na poznawaniu zwierząt (krokodyl, motyl). Odbył się również krótki teatrzyk dotyczący śliwki. Przy okazji dzieci poznały też inne owoce i wykonały prace plastyczne.

Scroll to Top
Skip to content