Zajęcia w żłobku – kwiecień 2023

W kwietniu zajęcia przeprowadzane we wszystkich grupach dotyczyły głównie Świąt Wielkanocnych oraz wiosny. Dzieci nauczyły się poznawać pierwsze symptomy wiosny, poznały nazwy wiosennych roślin. Podczas zajęć nasi wychowankowie ćwiczyli motorykę małą i dużą, swoją spostrzegawczość i umiejętność pracy w grupie. Dodatkowo pogłębiali wyobraźnię i kreatywność oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Uczyli się nowego słownictwa i poszerzali wiedzę o otaczającym ich świecie.

Najmłodsi z grupy I zamienili się w kucharzy i kucharki. Mieli możliwość przygotowania i spróbowania babeczek marchewkowych. Dodatkowo wzięli udział w zajęciach eksperymentalnych z użyciem mleka, octu, sody oczyszczonej, barwników spożywczych i płynu do mycia naczyń.

W grupie II nasi wychowankowie poznali dwuznaczność słowa kotki (zwierzę i bazie) i wykonali związaną z tym pracę plastyczną przy użyciu produktów spożywczych. Poznali także symbole narodowe z racji zbliżającego się Dnia Konstytucji oraz Dnia Flagi.

Grupa III poznała zwierzęta wodne oraz ptaki, przylatujące do Polski wiosną.

W grupie V odbyły się zajęcia dotyczące wody. Dzieci dowiedziały się skąd ona pochodzi, do czego służy i gdzie można ją znaleźć. Wzięły także udział w przygotowywaniu akwarium dla żółwia. Odbył się również Dzień Książki – nasi wychowankowie nauczyli się jak o nie dbać i wykonali zakładki, z których będą mogli korzystać w domu przy wspólnym czytaniu z bliskimi.

Scroll to Top
Skip to content