Zajęcia w żłobku – lipiec 2023

W tym miesiącu w naszym żłobku odbyło się wiele ciekawych zajęć, a dzieci brały udział w dodatkowych atrakcjach. Zabawy prowadzone przez opiekunki były skoncentrowane na wakacjach i lecie. Nasi wychowankowie poznawali środki transportu, dowiedzieli się gdzie można udać się na wyjazd urlopowy. Bardzo ważnym wydarzeniem była wizyta Straży Pożarnej, podczas której najmłodsi mieli okazję poznać zawód strażaka, zobaczyć wóz strażacki i jego wyposażenie czy założyć kask strażacki. Dodatkowo w żłobku zorganizowane zostało spotkanie z alpakami. Dzieci zaznajomiły się ze zwierzętami, mogły je pogłaskać czy nakarmić.

Najmłodsi z grupy I mieli możliwość ponownie zamienić się w małych kuchcików – przygotowywali pyszne bułeczki z owocami sezonowymi. Mieli również możliwość puszczania statków na wodzie i dowiedzieli się skąd bierze się deszcz. W grupie odbyły się zajęcia eksperymentalne oraz sensoryczne (z użyciem galaretek).

Grupa II poznała środki transportu, którymi można udać się na wakacje oraz niezbędne podczas wyjazdów akcesoria. Dzieci przygotowały również pracę plastyczną, na której znalazły się kolorowe, wyklejane lody.

Zajęcia w grupie III również dotyczyły letnich aktywności i symboli. Nasi wychowankowie na chwilę stali się ogrodnikami i mieli możliwość podlewania posadzonych własnoręcznie kwiatów. Dodatkowo dzieci poznały składniki potrzebne do wykonania lemoniady oraz pomagali w jej przygotowaniu. Na chwilę najmłodsi przenieśli się również do Afryki – oglądali zdjęcia wykonane przez jedną z opiekunek podczas jej pobytu w Tanzanii. Dzieci poznały afrykańskie zwierzęta i miały możliwość dotknięcia i obejrzenia rzeczy wykonanych przez mieszkańców innego kontynentu.

Grupa IV również miała możliwość poznania środków transportu oraz podstawowych zasad ruchu drogowego. Dzieci wzięły również udział w zabawach ruchowych na ogrodzie oraz wykonały pracę plastyczną „Lodowe szaleństwo”.

W grupie V odbyły się zajęcia związane z wodą. Najmłodsi dowiedzieli się jakie zwierzęta żyją w morzach, oceanach oraz w stawie. Wykonały również prace plastyczne związane z tymi zagadnieniami. Dodatkowo dzieci miały możliwość zamienienia się na chwilę w pirata (wsiadały na statek przygotowany przez opiekunki, patrzyły przez lornetkę czy zakładały piracką czapkę). Odbyły się także zawody w przeciąganiu liny.

Podczas zajęć nasi wychowankowie nauczyli się wielu nowych i ciekawych rzeczy. Mieli możliwość rozwoju wyobraźni oraz rozwoju ruchowego. Poszerzyli swój zasób słownictwa i wiedzy o otaczającym świecie. Podczas spotkania ze zwierzętami rozwijali swoją troskliwość, uważność i empatię. Zajęcia plastyczne wykonywane przez dzieci pomogły im ćwiczyć koordynację wzrokowo – ruchową oraz motorykę małą.

Scroll to Top
Skip to content